اثرات کم خوابی بر مغز ۱۴۰۰/۷/۴ ۵:۰:۱۱

آیا شما یکی از کسانی هستید که ساعت های کافی نمی خوابید؟ بنابراین باید مراقب باشید ، زیرا اثرات کم خوابی بر مغز در مواقعی بسیار جدی است.

مشخص است که خواب کافی با کیفیت در شب باعث افزایش احساس بهبودی می شود ، زیرا خواب به بدن زمان استراحت و جمع آوری انرژی می دهد و همچنین برای حمایت از توانایی مغز در یادگیری و به خاطر سپردن ضروری است.

اثرات کم خوابی بر مغز
در هنگام خواب در حالی که بدن در حال استراحت است ، مغز مشغول پردازش اطلاعاتی است که در طول روز به دست می آورد و خاطرات خود را شکل می دهد ، اما اگر فردی دچار کمبود خواب باشد ، توانایی یادگیری و حفظ اطلاعات جدید او مختل می شود.

در اینجا مهمترین اثرات کمبود خواب بر مغز ذکر شده است:

1. حافظه ضعیف
افرادی که از کم خوابی مداوم رنج می برند ، بیشتر در معرض فشار خون بالا ، دیابت و تنگ شدن رگ های خونی هستند ، که به نوبه خود می تواند جریان خون را در مغز کاهش دهد.

از آنجا که سلولهای مغزی به مقدار زیادی اکسیژن و قند نیاز دارند ، این امر باعث می شود که مشکل جریان خون در آنها بر عملکرد صحیح آنها و قرار گرفتن در معرض اختلال حافظه تأثیر بگذارد .

2. افزایش احتمال ابتلا به زوال عقل
کم خوابی می تواند به نحوی دیگر بر مغز تأثیر بگذارد.یک مطالعه نشان داد که میزان بیشتری پروتئین به نام بتا آمیلوئید در مغز موش هایی که از خواب محروم هستند در مقایسه با موش هایی که اجازه خوابیدن عادی را داشتند وجود داشت.

در انسان ، رسوبات بتا آمیلوئید در مغز با کاهش حافظه و توانایی تفکر و همچنین افزایش خطر زوال عقل همراه است .

3. تمرکز ضعیف و افزایش عصبی بودن
یکی از آسیب های کم خوابی بر مغز تأثیر منفی آن بر وضعیت روحی و روانی فرد است. کمبود خواب ممکن است منجر به احساس بی حوصلگی و افزایش آسیب پذیری در برابر تغییرات خلقی شود و می تواند بازده تصمیم گیری را کاهش دهد.

4. توهم و بیماری روانی
اگر کمبود خواب به اندازه کافی طول بکشد ، ممکن است فرد دچار توهم شود ، یعنی دیدن چیزهایی یا شنیدن صداهایی که واقعاً وجود ندارند.

کمبود خواب همچنین می تواند منجر به همه موارد زیر شود:

شیدایی در افراد مبتلا به اختلال دوقطبی
افزایش رفتارهای تکانشی.
اضطراب و افسردگی ؛
پارانویا .
بروز افکار خودکشی
5. کاهش شناخت
کاهش شناخت یکی از آسیب های کم خوابی در مغز است ، زیرا مشخص شد که کم خوابی منجر به ضعیف شدن فعالیت سلول های مغزی می شود که باعث می شود ارتباط عصبی بین آنها ضعیف شود ، بنابراین پاسخ آنها به محرک ها کندتر از حد معمول است.

6. احتمال تصادفات را افزایش می دهد

برجسته ترین آسیب ناشی از کم خوابی در مغز ، افزایش خطر تصادفات است و این به دلیل حواس پرتی توجه در نتیجه تاخیر در انتقال سیگنال های عصبی و عدم پاسخ نورون ها با کارآیی است.

نکاتی برای جلوگیری از کم خوابی
پس از آگاهی از مهمترین اثرات کم خوابی بر مغز ، نکاتی وجود دارد که ممکن است به شما در خواب کافی کمک کند:

خوابیدن و بیدار شدن هر روز در زمانی خاص.
به طور منظم ورزش کنید ، اما حداقل سه ساعت قبل از خواب ورزش نکنید.
از مصرف کافئین ، الکل و نیکوتین قبل از خواب خودداری کنید.
زمانی را برای استراحت قبل از خواب اختصاص دهید حمام گرم کنید ، کتاب بخوانید و چای بدون کافئین بنوشید ، علاوه بر اجتناب از هرگونه فعالیتی که ممکن است باعث ایجاد استرس شود.
دو یا سه ساعت قبل از خواب غذا بخورید .
با ایجاد اتاق تاریک ، خنک و راحت ، محیطی آرام را برای خواب ایجاد کنید.
از اتاق خواب فقط برای خواب استفاده کنید و تلویزیون تماشا نکنید یا در رختخواب از کامپیوتر استفاده نکنید.

همه ما هر از گاهی احساس بی حالی و تنبلی می کنیم ، اما چه چیزی تنبلی مزمن یا مداوم را متمایز می کند؟ علل و راه های خلاص شدن از آن چیست؟

برخی تصور می کنند که رخوت (خستگی) یک ویژگی شخصیتی است که به تنبلی فرد مربوط می شود و نمی دانند که ممکن است به دلیل یک مشکل سلامتی یا روانی که بر فرد تأثیر می گذارد رخ دهد و باعث می شود تحرک کمتری داشته باشد و نتواند روزانه به طور عادی حرکت کند.
علل بی تحرکی
اگر عدم تحرک ناشی از یک مشکل سلامتی یا روانی باشد ، دلایل آن به شرح زیر است:

داشتن مشکلات قلبی یا تنفسی: مانند ؛ ضعف عضلات قلب یا تنگ شدن دریچه های قلب و همچنین فشار بالای ریوی و فیبروز ریه.
عفونت های مختلف: مانند ؛ عفونت های کلیه ، کبد یا مثانه یا عفونت با آنفولانزا که منجر به خستگی عمومی در بدن می شود.
کمبود ویتامین در بدن: مهمترین آنها ویتامین B1 ، B2 ، B6 ، B12 و کم خونی است که همه آنها منجر به رخوت می شود.
استرس و مشکلات روانی: تعداد زیادی از فشار روانی و تفکر باعث فشار بر روی مغز، که همه قسمت های بدن تاثیر می گذارد و باعث می شود بیمار احساس تنبل.
عدم دریافت غذای کامل: وقتی فردی غذای کاملی که سرشار از همه عناصر ضروری انرژی و فعالیت است ، نخورد ، ناگزیر دچار بی حالی می شود.
علائم بی حالی
برخی علائم وجود دارد که فرد در صورت بی حالی احساس می کند ، که معمولاً شامل موارد زیر است:

احساس خستگی: احساس ضعف عمومی در تمام نقاط بدن.
زردی پوست: و ظاهر ویژگی های خستگی در صورت ، با سیاهی پایین چشم.
بدن به طور مداوم عرق می کند: حتی با کمی تلاش یا فعالیت بدنی.
اعتیاد به خواب: فرد مبتلا به بی تحرکی آسیب شناختی تمایل دارد به مدت طولانی بخوابد و حتی پس از بیدار شدن نیز احساس خستگی می کند.
وضعیت بد روانی: هرچه فرد بیشتر احساس کند تنبل است و نمی تواند حرکت کند ، وضعیت روانی او بدتر است و ترجیح داده می شود از تماس با افراد دور بماند یا به دستاوردهایی در زندگی دست یابد.
چگونه بی حالی را درمان کنیم
در صورت وجود دلایل آسیب شناسی بی حالی ، توصیه می شود برای درمان مشکل به پزشک مراجعه کنید. با این حال ، شخص می تواند با انجام برخی کارها به خود کمک کند احساس بی حالی را کاهش دهد:

رهایی از استرس و فشار : تفکر بیش از حد می تواند بر انرژی و نشاط بدن تأثیر بگذارد و یوگا به از بین بردن استرس و همچنین ماساژ بدن و آرامش کمک می کند.
خوردن غذای سالم و یکپارچه: یعنی ترک هیچ وعده غذایی یا هر عنصر ضروری مواد مغذی ، به ویژه سبزیجات و میوه ها ، و در عوض اجتناب از غذاهای چرب و قندهایی که منجر به رخوت می شود.
نوشیدن مقدار کافی آب: که به جلوگیری از کم آبی که باعث بی حالی می شود کمک می کند ، بنابراین توصیه می شود روزانه 8 لیوان آب بنوشید.
استراحت و خواب کافی داشته باشید: خواب نامنظم و کمبود ساعات خواب روزانه باعث احساس خواب آلودگی و تنبلی دائمی می شوید.
ورزش: و انجام منظم آن به صورت روزانه تا اطمینان حاصل شود که بدن فعالیت و قدرت لازم برای انجام کارهای مختلف روزانه را حفظ می کند.
دوش گرفتن با آب سرد : این امر به بدن و رگ های خونی کمک زیادی می کند.
حفظ وزن: اضافه وزن یکی از بارزترین عواملی است که منجر به رخوت و ناتوانی در انجام فعالیت های مختلف می شود و در صورت وجود چربی اضافی در بدن ، توصیه می شود برای خلاص شدن از شر این چربی اضافی از رژیم غذایی پیروی کنید.

منظور از تولید مثل غیر جنسی چیست؟

تولید مثل غیرجنسی گونه ای از تولید مثل است که در آن فرزندان فقط از یک موجود زنده به وجود می آیند و این نسل فقط ویژگی های آن موجود را به ارث می برد. این شکل اصلی تولید مثل موجودات تک سلولی مانند باکتری ها است و این نوع تولید مثل مورد استفاده گیاهان و قارچها است.


تولید مثل توسط اسپورها

برخی از موجودات زنده و بسیاری از باکتری ها ، گیاهان و قارچ ها از طریق اسپور تولید مثل می کنند. اسپورها ساختارهایی هستند که به طور طبیعی به عنوان بخشی از چرخه حیات یک ارگانیسم رشد کرده اند ، اما برای جداسازی از ارگانیسم ، پخش و پراکندگی در محیطی آماده شده اند ، خواه این در هوا یا آب و هنگامی که شرایط اطراف مناسب است ، ارگانیسم هاگهای خود را آزاد می کند و هر اسپور به خودی خود یک ارگانیسم جداگانه است و سپس این هاگها به موجودات کاملاً توسعه یافته تبدیل می شوند و سپس اسپورهای آنها دوباره رشد می کنند و چرخه تکرار می شود


همجوشی هستهای

پروکاریوت ها و برخی تک یاخته ها با شکافت دوتایی تولید مثل می کنند ، این اتفاق زمانی رخ می دهد که محتویات یک سلول به صورت داخلی رونویسی شده و سپس تقسیم می شود و سلول به دو موجودیت جداگانه تقسیم می شود ، بنابراین به جای یک سلول ، دو سلول جداگانه وجود دارد که کاملاً با سلول یکسان هستند. ویژگی های ژنتیکی یکسان

تکثیر رویشی

بسیاری از گیاهان دارای ویژگی های ژنتیکی تخصصی هستند که به آنها اجازه می دهد بدون کمک بذر یا اسپور تکثیر شوند. این از طریق میوز اتفاق می افتد ، جایی که هر قسمتی از گیاه مانند ساقه ، ریشه یا جوانه ها گرفته شده و در شرایط مناسب قرار می گیرند ، در نتیجه یک گیاه مشابه گیاه مادر ایجاد می شود. این را تکثیر رویشی می نامند . مثالها شامل تکثیر سیب زمینی توسط غده ، ساقه توت فرنگی و پیاز لاله می باشد.

تولید مثل با جوانه زدن

ارگانیسم هایی مانند پروتئین ها ، مخمرها و برخی ویروس ها با جوانه زدن تکثیر می شوند ، این فرآیندی است که در آن یک ارگانیسم کاملاً جدید روی موجودات دیگر رشد می کند و جوانه های خود را تولید می کند.


تولید مثل تقسیمی

بسیاری از کرم های حلقوی و اکینودرم ها مانند ستاره دریایی با یک نوع تولید مثل غیرجنسی ، یعنی تکه تکه شدن ، تولید مثل می کنند ، به این ترتیب یک موجود زنده به چندین قسمت تقسیم می شود و از هر بخش ، ارگانیسم دیگری دقیقاً مشابه ارگانیسم اصلی تولید می شود و با تولید مولکول ها ، اجزای آن به سرعت رشد می کنند. سلولهای جدید برای تشکیل ماهیچه و الیاف و ساختار داخلی ، و این تقسیم می تواند توسط ارگانیسم عمدی یا غیر عمدی باشد.


مزایای تولید مثل غیر جنسی چیست؟

تولید مثل غیرجنسی در مواردی که افزایش تعداد اعضای گونه مهم است یا در محیط های پایدار که نیازی به تنوع ژنتیکی ندارند مفید است ، زیرا تنوع در ویژگی ها و تولید صفات ژنتیکی جدید تنها از طریق تولید مثل جنسی رخ می دهد.

انواع تکثیر غیرجنسی در گونه های مختلف بسیار متفاوت است ، از باکتری گرفته تا قارچ و گیاهان تا حیوانات ، به ویژه بی مهرگان ، جایی که فقط تولید مثل غیرجنسی رخ می دهد. مشخص است که غدد جنسی در حیوانات پایینی موقتی هستند ، در حالی که در گونه های جانوری بالاتر دائمی هستند.

آیا تولید مثل جنسی و جنسی می تواند ترکیب شود؟

برخی از گونه ها می توانند بین تولید مثل جنسی و غیرجنسی متغیر باشند ، این توانایی به نام ناهمگونی غیرطبیعی شناخته می شود و این تغییر به شرایط بستگی دارد و چنین تناوبی در برخی از گونه ها مانند موجودات میکروسکوپی به نام چرخاننده یا چرخ دنده و برخی از انواع حشرات مانند شته هایی که در بعضی اوقات تخمک ها توسط میوز تولید نمی شوند و بنابراین خود را تولید می کنند ، و برخی از انواع زنبورها ، خزندگان ، ماهی ها و چند پرنده که از طریق یکی از انواع تولید مثل غیر جنسی به نام پارتنوژنز یا ماده تولید مثل می کنند ، جایی که ماده ها حمل می کنند جنین هایی که دقیقاً شبیه آنها هستند.
ذرات شامل چه اجزایی است؟ ۱۴۰۰/۶/۲۸ ۱۵:۰:۱۲

مفهوم وجود واحدهای کوچک تشکیل دهنده ماده از زمان یونان باستان شناخته شده است ، حتی کلمه اتم از آن زمان وجود داشته است ، اما وجود آن به جز توسط جان دالتون در اوایل قرن هجدهم ، به عنوان اتم اثبات نشد. کوچکترین واحد ساختمانی ماده است و اجزای آن را نمی توان با هیچ وسیله شیمیایی از هم جدا کرد. هیدروژن ، کربن و روی ، در مورد ترکیبات شیمیایی ، می توان آنها را به قسمتهای کوچکتر یعنی اتم ها تقسیم کرد. به عنوان مثال ، ممکن است کلرید سدیم را به اتمهای کلر و اتمهای سدیم تجزیه کنند ، و همچنین امکان مشاهده این اتمها وجود دارد.


zarrat


ذرات شامل چه اجزایی است؟

برای پاسخ به این سوال که "اجزای یک اتم چیست؟" می توان گفت که اجزای اصلی اتم سه مورد هستند ، یعنی: پروتون ها ، نوترون ها و الکترون ها ، به طوری که پروتون ها و نوترون ها در هسته متمرکز شده و از طریق نیروهای اتصال هسته ای که می توانند بر آن غلبه کنند ، به یکدیگر متصل می شوند. نیروهای الکتریکی که ممکن است به نوبه خود باعث دفع پروتون ها از یکدیگر شوند ، و این دافعه دلیل وجود اتم های ناپایدار است. از آنجا که نیروهای پیوند هسته ای با توجه به اندازه اتم ها متفاوت هستند ، زیرا اتم های بزرگ معمولاً ناپایدار هستند ، هرچه اندازه آنها بزرگتر باشد ، نیروی دافعه بیشتر است و بنابراین این نیروهای پیوندی نمی توانند بر دافعه غلبه کنند ، و برای این اتم های ناپایدار به سایر عناصر ، به عنوان مثال ، ایزوتوپ کربن 14 را به ایزوتوپ نیتروژن 14 تجزیه می کند.

پروتون ها

اجزای اولین اتم پروتون که شامل ذرات مثبت، توسط رادرفورد، کشف شد جرم کمی کوچکتر از نوترون به طوری که جرم برای نوترون 0.9986، در حالی که واقعی جرم است برابر به 1.673 * 10 -27 ، شده است مورد استفاده قرار گیرد به عنوان تعداد پروتونهای موجود در اتمها برای تعیین عناصر ، به عنوان مثال ، اتمهای کربن حاوی 6 پروتون ، اکسیژن 8 پروتون و غیره است. این عدد همچنین رفتار شیمیایی اتمهای عناصر را تعیین می کند. این تعداد پروتون به عنوان عدد اتمی روی پروتون شامل 3 کوارک است. هرکدام دو سوم بار مثبت و یک بار یک سوم بار منفی را حمل می کنند ، به طوری که مجموع آنها برابر 1+ است که بار پروتون است و این کوارک ها توسط ذرات بدون جرم به نام گلوئون به یکدیگر متصل می شوند.

نوترون

جرم فیزیکی از یک نوترون 1.6749 * 10 است ، و توده ها از پروتون ها و الکترون ها معمولا به جرم نوترون، ساخته شده است که آن را یک جرم نسبی در مقایسه با برابر 1 ، و نوترونها در همه هسته عناصر به جز هیدروژن 1 ، که هسته آن شامل یک پروتون است ، یافت می شوند و نوترونها نیز از 3 کوارک ساخته شده اند. ، هر کدام یک سوم بار منفی و بار آخر دو سوم بار منفی را حمل می کنند ، به طوری که مجموع آنها برابر صفر است تا نوترون بار خنثی خود را به دست آورد.

الکترونها

مهمترین نکته ای که می توان در پاسخ به این سوال توضیح داد: "اجزای یک اتم چیست؟" الکترون است ؛ الکترونها دارای بار منفی هستند که بر اساس قوانین جاذبه الکترواستاتیک به پروتونهای داخل هسته جذب می شوند و توسط فیزیکدان بریتانیایی تامسون کشف شده است و جرم بسیار کمی دارد ، زیرا 1800 برابر کوچکتر از پروتون است. بنابراین جرم آن 9.109 * 10 -31 است و الکترونهایی در داخل مدارها هسته را به شکل ابر احاطه کرده اند به طوری که مدارهای نزدیک آن کروی هستند در حالی که مدارهای بیرونی پیچیده تر هستند و مدل ابر الکترون ایده ای است که توسط دانشمند اتریشی اروین شرودینگر مطرح شده است و می توان الکترونها را در مدارهای خود در اطراف هسته توزیع کرد به طوری که مدار مهم مدار بیرونی است که باعث می شود به راحتی بتوان ویژگی های اتمها مانند ثبات آنها و ، نقطه جوش و رسانایی را پیش بینی کرد.

اجزای ثانویه ذرات

تعدادی از اجزای ثانویه اتمهای عناصر وجود دارد که اغلب در طول فرایند پوسیدگی رادیواکتیو ساطع می شوند و این اجزای ثانویه شامل ذرات آلفا و ذرات بتا هستند و شایان ذکر است که اشعه گاما که در طی برخی از انواع پوسیدگی رادیواکتیو منتشر می شود ذرات به هیچ وجه در نظر گرفته نمی شوند ، و در زیر توضیح ساده ای از ذرات آلفا بتا آمده است:

ذرات آلفا: با نماد α نماد می شوند ، آنها هسته های هلیومی هستند که از دو پروتون و دو نوترون تشکیل شده اند ، که از عناصر رادیواکتیو با هسته های ناپایدار بزرگ ساطع می شوند و به عناصر پایدارتری تبدیل می شوند. اما اگر منبع انتشار آنها از در داخل بدن ، صدمات زیادی ایجاد می کنند و این ذرات در ساخت دفیبریلاتورهای مصنوعی استفاده می شوند.
ذرات بتا: با نماد β نشان داده می شوند ، و آنها الکترونهای آزاد یا پوزیترونهایی با انرژی و سرعت بالا هستند ، به طوری که جرم پوزیترونها با الکترونها یکسان است ، اما دارای بار مثبت هستند و ذرات بتا توانایی نفوذ هزاران در اجسام را دارند. چندین برابر بیشتر از ذرات آلفا ، و بنابراین آنها باعث آسیب قابل توجهی به ساختار موجودات زنده می شوند که ممکن است تعدادی از سرطان ها را ایجاد کرده و منجر به مرگ شوند و علیرغم اثرات مضر آن ، در پرتودرمانی برای سرطان ها استفاده می شود.

نقش اجزای اتم در واکنشهای شیمیایی

آنجا که اتم از هسته و الکترونهای اطراف آن تشکیل شده است ، بنابراین این الکترونها مهمترین اجزای اتم در طول واکنشهای شیمیایی بین اتمهای عناصر مختلف هستند ، زیرا این الکترونها در مدارهای اطراف خود مرتب شده اند. هسته و هر مدار از آنها تعداد خاصی از الکترون ها را در خود جای می دهد. این اوربیتال ها از داخل با الکترون پر می شوند ، اما الکترون هایی که در واکنش ها شرکت می کنند فقط در آخرین مدار هستند ، آنها رفتار اتم را تعیین می کنند ، یا اتم الکترونها را برای تشکیل پیوندهای یونی بدست می آورد یا از دست می دهد یا آنها را با سایر اتمها به اشتراک می گذارد تا پیوندهای کووالانسی تشکیل دهد .

اجزای تشکیل دهنده ذرات چگونه بوجود آمده است؟

انتظار می رود که اتم ها پس از بیگ بنگ بوجود آمده باشند که 13.7 بیلیون سال پیش به کل جهان منجر شد ، پس از سرد شدن جهان جدید ، شرایط برای ظهور کوارک ها و الکترون ها مناسب شد ، به طوری که کوارک ها در کنار هم جمع شدند و پروتون و نوترون را تشکیل دادند. اجزاء اتم و الکترونها پس از 380،000 سال شکل گرفتند ، زیرا جهان گرمای کافی را از دست داد و سرعت الکترونها را تا حدی کاهش داد هسته ها را قادر به گرفتن این الکترونها برای تشکیل اولین اتمها کرد ، و این اتمهای اول اتمهای هیدروژن و هلیوم هستند که در حال حاضر شایع ترین عناصر جهان هستند. در مورد اتمهای سنگین تر ، آنها بوجود آمده و هنوز در حال ایجاد هستند در نتیجه تجمع گازها در ستارگان در اثر گرانش ، و هنگامی که ستاره منفجر می شود ، این اتم ها در سراسر جهان توزیع می شوند.
درخت غرقد چیست؟ ۱۴۰۰/۶/۲۷ ۵:۰:۱۲

درخت غرقد یک درختچه دائمی مقاوم به نمک است که اغلب در مناطق شور یا در نزدیکی آن رشد می کند. در درخت غرقد ، گلهای بیضی شکل یا مستطیلی به رنگ بنفش یا قرمز ظاهر می شود و طعمی شبیه به انگور شور دارد. آنها گلهای خوراکی هستند و برخی از آنها در تهیه مربا استفاده می کنند.
اولین کسانی که گل درخت غرقد را می خورند ، استرالیایی های اصلی هستند و درخت غرقد درختی است که در سطح پایینی رشد می کند و علاوه بر این به ارتفاع 7 فوت یا اغلب دو متر می رسد. یعنی به صورت افقی رشد می کند و تا چهار متر گسترش می یابد و درخت غرقد در استرالیا کشف شد و یک پرنده در گسترش میوه های درخت و توزیع آنها در خاک سنگی نقش داشت.


gharqad-tree


پراکندگی جغرافیایی
درخت غرقد درختی گسترده در بسیاری از قاره ها و کشورهای جهان است ، همانطور که در گذشته در استرالیا در محیطی بسیار گل آلود توسط یک پرنده استرالیایی که بدون هدف و خانه پرواز می کند پخش میشد ، [1] اما در حال حاضر ، در علاوه بر مکانهای قبلی ، درخت غرقد در فلسطین و اردن یافت می شود.
درخت غرقد نیز در بیابان های یهودیه یافت می شود ، آمون و ایدوما: به طور کلی درخت غرقد در بیشتر مناطق در مناطق کویری ، مناطق استپی و مناطق نیمه استپی به شکل درختچه یافت می شود.

اجزای شیمیایی
مطالعات شیمیایی زیادی روی درخت غرقد برای بررسی محتویات شیمیایی آن انجام شده است و از روش های مدرن برای بررسی درصد آنتی اکسیدان ها و نسبت سایر مواد مانند فنل ، متانول و سایر مواد استفاده شده است. که علاوه بر مواد قدیمی شناخته شده ، در درخت غرقد کشف نشده است. این ماده حاوی مواد شیمیایی زیر به نسبتهای مختلف است:

فنل ؛
فلاوانوئیدها ؛
متانول ؛
آلکالوئیدها
قابض مانند تانن.
گلیکوزید ؛
ساپونین ها
کومارین
ضد میکروبی
مواد سمی
پروتئین ها
ضد قارچ ؛
آنتی اکسیدان ها .

موارد مصرف دارویی
در مطالعات انجام شده سالها پیش و تا به امروز بر روی درخت غرقد ، مشخص شد که با وجود وجود مواد سمی در درخت غرقد ، فواید و خواص درمانی متعددی دارد ، اما درخت غرقد به کاهش فشار خون کمک می کند زیرا حاوی گلیکوزید ، و همانطور که اشاره شد وجود فلاونوئیدها علاوه بر خواص ضد میکروبی ، آنتی اکسیدانی ، ضد التهابی و ضد قارچی و توانایی موثر آن در بهبود زخم ها نیز دارای اثر ادرارآور است .
با انجام آزمایشات شیمیایی و دارویی از درخت غرقد ، صحت اطلاعات مورد تأیید قرار گرفت ، اما تاکنون هیچ تائیدی بر همه این نتایج وجود ندارد ، اما این اطلاعات باید با مطالعات بیشتر تقویت شود.
123456789