زنان از مردان بهترند زنان مردان

ده برتری زنان نسبت به مردان

طبیعتا در برخی موارد زنان برتری هایی نسبت به مردان دارند ولی این برتری به معنای بهتر بودن نیست.
ما در اینجا قرار نیست به مسائل فمنیستی و از این قبیل بپردازیم فقط با جمع آوری اطلاعاتی در مورد مردان و زنان و مقایسه ی این دو سعی کرده ایم مطلبی جالب و علمی و واقعی در این باره نگارش کنیم.

زنان میتوانند درونشان یک انسان دیگر را رشد دهند

زنان میتوانند بار دار بشوند ! بدیهی است ولی یک برتری نسبت به مردان است.
مردان فقط توانایی ساخت اسپرم و انتقال آن به زنان را دارند ولی این زنان هستند که جنین را درونشان رشد میدهند ، آن ها از تمام طول رشد جنین مثل حرکت کردن ، رشد و لگد زدن های آن با خبر هستند
در صورتی که مردان حتی نمیدانند کدام اسپرمشان به جنین تبدیل شده است !

زنان تحمل درد بیشتری دارند

زنان میتوانند 9 ماه یک موجود دیگر را درونشان تحمل کنند با همه ی دردی که تحمل میکنند میتوانند این کار چندین بار انجام دهند ! به اطراف نگاهی بی اندازید ، زنانی هستند که 4 تا 5 بچه دارند.
این تعداد بچه هرکدام 9 ماه در شکم مادرشان بوده اند و هرکدام هنگام زایمان دردی وحشتناک به مادرشان تحمیل کرد اند ، اما این همه ی ماجرا نیست ، زنانی هستند که دو قلو به دنیا می آورند !

توانایی انجام چندین کار غیر مرتبط

زنان میتوانند همزمان جواب مسیج های تلگرام و گوشی را بدهند ، همزمان آشپزی کنند ، تلویزیون تماشا کنند و از بچه هم مراقبت کنند !
اما مردان فقط توانایی انجام یک کار را در هر لحظه دارند و نه بیشتر !

توانایی حل موضوعات در زنان بهتر است

تصور کنید که برای یک مرد و یک زن همزمان یک اتفاق بی افتد ، زنان معمولا کار های روزانه و روتینشان را انجام خواهند داد در صورتی که مردان تا آن موضوع را حل نکنند کار دیگری نمیتوانند انجام دهند.

زنان ارتباطات قوی تری دارند

زنان قادر به صحبت با هرکس در هر جایی هستند ، آن ها اجتماعی تر هستند ، در اتوبوس در هنگام رانندگی ، معلم بچه ها ، مستخدم ، فروشنده ، پیشرفت در بشر به دلیل ارتباطات اوست و ما پیشرفت جامعه ی بشری را مدیون زنان هستیم.

زنان کارها را انجام میدهند

انجام دادن کار ها بدون توجه به نتیجه ، بدون انگیزه بدون تشویق از ویژگی های بارز زنان و همچنین افراد موفق است ، زنان میتوانند سال ها بدون هیچ چشم داشتی کار کنند و یک باره به نتیجه برسند ، و این یکی از ویژگی های انسان های موفق است در صورتی که مردان تا پاداشی در کار نباشد هیچ کاری نمیکنند.
مردان اگر تشویق نشوند ، اگر نتیجه ی خیلی محسوس یا دلخواهی نگیرند تقریبا هیچ کاری نمیکنند.

زنان قدرت مند تر اند

زنان به هرچیزی که میخواهند میرسند ، آنها میتوانند از دست پلیس به خوبی و همچنین خوشی فرار کنند ، آن ها میتوانند از موقعیت های سخت و کشنده جان سالم به در ببرند و قدرت اصلی آن ها اشک ریختن است ، هر زمان که بخواهند آنچنان گریه میکنند که گویی پدرشان را از دست داده اند.

زنان جزئیات گرا هستند

زنان میتوانند چیز هایی مثل لیست خرید ، لیست کاری ، برنامه ریزی برای جشن تولد ، جشن عروسی را در ذهنشان دسته بندی و مدیریت کنند ، و در عین حال یادشان بماند که مثلا برای شام تولد، هرکس چه چیزی دوست دارد ، کار هایی که مردان هرگز نمیتوانند انجام دهند.

زنان بیشتر عمر میکنند

زنان اعصاب قوی تری از مردان دارند ، زنان کمتر خودشان را در معرض خطر قرار میدهند ، آنها بیشتر مراقب رژیم غذاییشان هستند ، هورمون هایی که باعث کاهش عمر میشوند در بدن زنان کمتر ترشح میشود.

قدرت روانی

قدرت روانی زنان تنها محدود به فهمیدن دلیل گریه ی بچه نیست ، آنها همچنین خیلی دقیق میتوانند احساس کنند که همسرشان به آن ها خیانت میکند ، یا با نگاه کردن به دوستشان بفهمند مشکلی برایش پیش آمده است.
زنان درک شهودی قوی تری نسبت به مردان دارند.


منبع:
https://www.wonderslist.com/10-reasons-why-women-are-better-than-men/

 

زنان برابری زنان زنان بهتر از مردان

یک سری تصورات غلط راجع به سیستم بدن زنان وجود دارد ، این تصورات ناشی از اطلاعات غلط ، بد فهمی مفاهیم پزشکی و یا شایعه است.

در اینجا به بررسی چند مورد از این تصورات میپردازیم:

قاعدگی بد است

از زمان های قدیم مردم بر این باور بوده اند که قاعدگی یا پریود در زنان یک چیز بد و کثیف است ، آن ها خون پریود را بد و کثیف میدانستند ، درست است خون میتواند کثیف و عامل بیماری باشد
اما آن ها پا را از این فراتر گذاشته اند و باورشان این بود که زن در دوران قاعدگی بد است ، کثیف است و نباید به او نزدیک شد به همین خاطر زنان از پخت و پز ، شرکت در مراسم مختلف در دوران پریود منع بوده اند.
آن ها این باور را به خود زنان هم انتقال داده بودند و دختر های جوان از پریود بودن احساس شرم میکردند ، در صورتی که قاعدگی ، خون پریود و سایر موارد مرتبط با این موضوع یک روند طبیعی در زندگی هر زنی است
و نشانه ی سلامتی اوست و اگر غیر از این باشد زن بیمار است.

کلیتوریس شبیه آلت مردانه است

این یک باور کاملا غلط است که از دوران یونان باستان شکل گرفته است ، یونانی ها از این باور های غلط و من دراوردی زیاد دارند آن ها بر این باور بوده اند که کلیتوریس زنان میتواند به عنوان آلت مردانه استفاده شود !

خوابیدن کنار دختران باکره

در قرن 18 میلادی یک عقیده ی من دراوردی به وجود آمده بود که خوابیدن کنار دختران باکره (بدون انجام اعمال جنسی) سبب جوان شدن مردان پیر میشود
آنها بر این عقیده بودند که این کار باعث درمان خیلی از بیماری های مردان پیر میشود ، خوب معلوم است پیران هوس باز برای سو استفاده از دختران این عقاید را پایه گذاری کرده اند!

سینه ی زنان به عنوان سپر

در قرن 14 یک پزشک دربار نامه ای به پادشاهشان نوشت که در آن توضیح داده بود که چرا سینه ی زنان در بالاتنه ی آن ها قرار دارد.
او سه دلیل برای این موضوع آورده بود:
سینه برای این آن جا است که مردان بدون دردسر بتوانند آن ها را ببیند.
سینه از قلب محافظت میکند و آن را گرم نگه میدارد.
سینه باعث گرم نگه داشتن شکم و قفسه ی سینه میشود.
همچنین در سال 1840 میلادی یک پزشک دیگر عقیده ی دیگری داشت که سینه ی بزرگ در زنان باعث محافظت از آن ها در برابر ضربات است.
که بعدا تمام این عقاید پوچ و بی اساس توسط دانشمندان رد شد.

رانندگی باعث آسیب به تخمک های زنان میشود

این عقیده توسط شیخ های عربستان سعودی ساخته شد آن ها برای منع کردن زنان از رانندگی این عقیده ی من دراوردی را ساختند که آن را هم در توییتر و فضای مجازی تبلیغ کردند.
بر طبق این عقیده رانندگی در زنان باعث آسیب و نابودی تخمک ها و نازایی در زنان میشود.
که این عقیده نیز کاملا پوچ و بی اساس است.

کسانی که به آنها تجاوز شده است نمیتوانند باردار شوند

این هم از من دراوردی های یونانی ها است ، آنها بر این عقیده بودند که زنانی که قربانی تجاوز شده اند نمیتوانند باردار شوند ولی میتوانند رابطه ی جنسی داشته باشند.
این باور غلط متاسفانه همچنان در بین جوامع مختلف رواج دارد.

منبع:
https://www.wonderslist.com/10-misconceptions-about-female-body/

پرستش موش و گاو ۱۳۹۹/۵/۱۶ ۰:۹:۵

چرا هندی ها گاو می پرستند؟


در طول تاریخ پرستش و مقدس شمردن هر چیزی در واقع نوعی تشکر و قدر دانی از آن بوده است.
و این قدر دانی بخاطر ایجاد انگیزه در ادامه دادن آن چیز بوده است.

در فرهنگ های مختلف با حیوانات رفتار های مختلفی انجام می شود.
به طور مثال در اسپانیا مردم از شکنجه دادن و اذیت کردن گاو ها لذت میبرند و این را نوعی سرگرمی میدانند در حالی که همین گاو را در هند مقدس میشمارند و آن را پرستش می کنند.

اما چرا هندی ها گاو ها را می پرستند ؟
گاو که از دید ما حیوانی نفهم است و حتی در برخی اوقات برای تحقیر و فحش دادن از آن استفاده میشود
پاسخ این سوال بهتر است در پرسش های زیر بررسی شود:

آیا تا بحال گرسنگیتان به حدی رسیده است که در اثر افت شدید قند خون غش کنید ؟
آیا تا بحال برای گرم کردن آب مورد نیازتان به مقداری سوخت آنقدر بوده است که برای آن گدایی کنید؟

در هند گاو حیوانی بوده است که زندگی و مرگ افراد به آن وابسته بوده است ، در واقع اگر گاو نبود آن ها از گرسنگی میمردند.
درک عمق این مساله برای انسان هایی که از بدو تولد کنار شومینه ی گرم ، در رفاه بوده اند و بهترین نوع مواد غذایی را مصرف کرده اند مشکل است.

هندی ها از گاو برای تامین مواد غذایی مثل شیر و روغن
سوخت برای آتش درست کردن و پخت غذا
ضد عفونی کردن زخم ها
پاکسازی علف های هرز مزرعه هایشان استفاده میکرند و در ازای آن به گاو فقط علف و آب میدادند ! و این گاو ها بودند که دلیل مرگ و زندگی آنها بودند چون اگر گاوی نبود زندگی برایشان نبود.
به همین دلیل است که آنها گاو را مقدس میپندارند و همواره با آن با عزت و احترام برخورد میکنند ، هندی ها گاو را خالق هستی و خالق خودشان نمیدانند ، فقط به آن احترام میگذارند.
آن ها سر گاو را برای خوردن گوشتش نمیبرند.

پرستش گاو در هند

احترام به گاو ها در هند

گاو در هند

کریشنا خدای هندو ها گاو پرستش گاو در هند

پرستش موش در معبد موش


در سی کیلومتری شهر بیکانر در هند معبدی وجود دارد که به آن معبد موش هم میگویند.
در این معبد بیش از 20 هزار موش معمولی و چندین موش سفید زندگی میکنند.
مردم از سر تا سر هند برای دادن غذا و ادای احترام به موش ها به این معبد می آیند همچنین سالانه هزاران گردشگر برای تماشای پرستش موش به این معبد میروند.
مردم در اینجا موش را حیوانی مقدس میدانند و اگر موشی از ظرفی غذا بخورد یا تکه ای غذا از دهان او بیفتد آن ظرف و تکه غذا مقدس و قابل احترام است.
دلیل پرستش موش زیاد مشخص نیست ولی احتمالا یک دلیل تاریخی وجود دارد که نشان می دهد در روزگاری در این مکان موش ها باعث نجات هندی ها شده اند.
احتمال بعدی انجام یک کار نمایشی برای جذب گردش گر است ، زیرا شنیدن پرستیدن موش هر کسی را کنجکاو میکند!

پرستش موش در هند

موش ها پرستش موش

موش معبد موش موش در هند

منابع:
https://www.dailymail.co.uk/news/article-2566748/Inside-Indias-rat-temple-20-000-worshipped-fed-protected-scurry-feet-tourists.html
https://en.wikipedia.org/wiki/Karni_Mata_Temple
https://www.quora.com/Why-are-cows-considered-holy-animals-in-Hinduism-sanatana-dharma

لاغر ورزش

مردان زنان لاغر را جذاب تر میدانند ، آن ها زنان لاغر را جوان تر سالم تر و زیبا تر می بینند ، زنان لاغر از نظر مردان سالم تر هستند و آماده برای تولید بچه های سالم.

به گفته ی پروفسور جان سپیکمن همه ی موضوع بر سر تکامل است و تمام این موضوعات از دو چیز منشاء میشود 1-بقا 2-توانایی تولید مثل.

و از نظر مردان زنان لاغر کمتر بیمارمیشوند یا بیماری ندارند ، جوان تر هستند و توانایی تولید مثل را دارند.

لاغری به معنای خیلی لاغر یا بیمار نیست بلکه باید شاخص توده ی بدنی بین 17 تا 20 باشد.

به عنوان مثال اگر قد شما 160 سانت است کمترین وزن شما 45 و بیشترین وزن 52 کیلو باید باشد.

برای محاسبه ی شاخص توده ی بدنی یا BMI میتوانید به سایت زیر مراجعه کنید
https://www.nhlbi.nih.gov/health/educational/lose_wt/BMI/bmicalc.htm

همچنین یک مطالعه ی عظیم روی 1000 نوع شکل اندام زنان و با 60 هزار شرکت کننده صورت گرفت که در آن نیز بدن های بلند و باریک جذابیت بیشتری از بدن هایی با برجستگی ها و برامدگی های زیاد دارند.

اما دانشمندان دیگری بر این عقیده هستند که زنان کمی چاق تر برای مردان جذاب تر هستند.
دیوید باس در کتاب اشتیاق تکامل توضیح میدهد که مردان برای جفت گیری همیشه زنانی را با اندام بزرگ تر بهتر میدانند زیرا آن ها توانایی و قدرت بارداریشان بیشتر است و احتمال زنده ماندن جنین بالاتر میرود.
در این کتاب همچنین به موضوع اندازه ی دور کمر اشاره میکند به این صورت که زنانی که نسبت دور کمرشان به دور باسنشان عدد 0.7 یا هفت دهم باشد بیشترین جذابیت را بین مردان دارند این همام بدن ساعت شنی است.
یعنی عدد دور کمر را تقسیم بر عدد دور باسن باید عدد 0.7 باشد.

کلام آخر

"خانم های عزیز خوب است بدانید که نظر مردان در این مورد هیچ اهمیتی ندارد و اگر قرار است کاری برای تغییر اندام و ظاهر خود انجام دهید نه به خاطر مردان بلکه باید به خاطر سلامت جسمی و روحی خودتان باشد.

مردانی که به این مسائل بیش از حد و به طور افراطی اهمیت می دهند بهتر است سفری به گذشته های دور و زمان ناندرتال ها داشته باشند و در همانجا زندگی کنند و با انسان هایی که مغز پسین بزرگتری دارند معاشرت کنند، چرا که از لحاظ فیزیکی مغزی شبیه به هم و در نتیجه افکار (که البته داشتن قدرت تفکر به صورت امروزی برای این گونه بعید به نظر می رسد) شبیه تری دارند."

منابع:
https://www.wewomen.com/understanding-men/do-guys-like-skinny-girls-or-curvy-girls-better-s202598.html
https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-3213417/Why-men-thinner-women-attractive-Scientists-say-evolutionary-fitness-makes-slimmer-females-appealing.html

مردان قوی تر هستند یا زنان؟

در کل طبیعت در بیشتر موارد جنس نر از نظر فیزیکی بزرگ تر و قوی تر از جنس ماده است و این در پستان داران بیشتر است.
در واقع دلیل اصلی و اساسی این موضوع به حاملگی زن ها برمیگردد ، پستان داران بعد از باردار شدن جنین را در شکمشان تا مدت ها نگه داری میکنند ولی مثلا کروکدیل ها تخم میگذارند.
این حاملگی زنان را در طی میلیون ها سال ضعیف کرده است به صورتی که درصد چربی بدنشان از مردان بیشتر و درصد عضلات از مردان کمتر شده است و این باعث ضعیف شدن آن ها از نظر جسمی شده است.
وقتی یک زن حامله میشود بسیار آسیب پذیر میشود ، همیشه گرسنه است ، سنگین میشود ، باید مراقب بچه باشد و بیشتر از آن مراقب خودش.
پس تحرک را کمتر میکند ، از درگیری و دعوا دوری میکند و در گوشه ای منتظر به دنیا آمدن بچه اش میماند.
اما داستان همینجا تمام نمیشود ، زنان پس از تولد بچه تا سال ها بچه را در کنارشان نگه داری میکنند ، آنها بچه را بغل میکنند و از آن نگه داری میکنند و این آسیب پذیر تر از قبلشان میکند.
این ترس و دوری از حرکت و درگیری در طی میلیون ها سال از زمان غار نشینی باعث شده است که قدرت جسمی زنان از مردان کمتر شود.
ولی همین باعث به وجود آمدن برخی ویژگی های قوی تر از مردان شده است!

ویژگی های برتر زنان از مردان:

زنان از نظر بینایی بهتر هستند ، آنها مدت ها بی حرکت یک جا بوده اند.
زنان بهتر می شنوند آنها باید مراقب هر صدایی باشند(در گذشته)
زنان درک بهتری در محیط های بسته دارند.
زنان قدرت انجام دادن چندین کار را باهم دارند.
زنان میتوانند بدون چرخاندن سرشان ، به دقت دور و بر را ببینند یعنی میدان دید بیشتری دارند و همه ی این ویژگی ها احتمالا به دلیل حاملگی و شرایط خاص زندگی آن ها بوده است.

منبع:
https://www.quora.com/Are-men-generally-physically-stronger-than-women

123456789