نکات مهم برای از بین بردن بوی نامطبوع لباسشویی اتوماتیک

۱۴۰۰/۸/۱۳ ۲۰:۰:۱۱
tips to get rid of automatic washing machine

انجمن لباسشویی آلمان توصیه کرد که ماشین لباسشویی اتوماتیک باید حداقل یک بار در ماه هنگام اجرای برنامه های اقتصادی که در مصرف انرژی صرفه جویی می کند ، در دمای بالا کار کند تا میکروب ها و میکروارگانیسم ها در محیط مرطوب داخل ماشین لباسشویی اتوماتیک که باعث ایجاد بوی نامطبوع می شوند از بین بروند. باکتری ها و قارچ ها معمولاً از طریق تکه های لباس های شسته شده وارد ماشین لباسشویی می شوند که ممکن است حاوی غذا ، پوست افراد یا سایر آلودگی های روی زمین ، گیاهان و موی حیوانات باشد.

این لایه چسبناک باکتری و قارچ باعث ایجاد بوی نامطبوع می شود که می تواند به لباس هایی که در ماشین لباسشویی اتوماتیک شسته می شوند منتقل شود و انجمن لباسشویی آلمان تأکید کرد که این میکروب ها برای سلامتی مضر نیستند.

برای جلوگیری از این لایه از باکتری ها و قارچ ها ، کارشناسان آلمانی توصیه کردند که ماشین لباسشویی اتوماتیک باید حداقل یک بار در ماه با دمای 60 درجه سانتیگراد با استفاده از یک شوینده عمومی حاوی سفید کننده کار کند ، که معمولاً به صورت پودر موجود است. یا گرانول ، و استفاده از شوینده های مایع ترجیح داده نمی شود ، و در صورت وجود نیاز به استفاده از پاک کننده لکه با سفید کننده وجود دارد. در این حالت می توان از شوینده های مایع یا کپسول های ژل استفاده کرد.

علاوه بر این می توان با بازکردن درب ماشین لباسشویی و روکش کشوی پودر تا خشک شدن کامل آن پس از هر چرخه شستشو ، از بروز میکروب ها و باکتری ها در ماشین لباسشویی اتوماتیک جلوگیری کرد.

اگر همه این اقدامات در از بین بردن بوهای نامطبوع کمکی نکند ، دلیل این امر ممکن است ناشی از فیلتر پرز یا آنچه که به عنوان فیلتر اجسام خارجی شناخته می شود باشد ، علاوه بر این که ورودی آب و سوراخ تخلیه باید بررسی شود. هرگونه مانع ایجاد شده ، به طوری که مقدار کافی آب به ماشین لباسشویی داده می شود تا پودر حل شده و آب شستشو به درستی تخلیه شود.

انجمن لباسشویی آلمان تأکید کرد که برای اکثر چرخه های شستشو نیازی به تنظیم درجه حرارت بالا نیست و وقتی دمای 30 تا 40 درجه سانتیگراد تنظیم شود ، لباس ها می توانند به طور پایدار شسته شوند و در مصرف انرژی صرفه جویی کنند و اگر هر از گاهی دما افزایش یابد، بوی نامطبوع در ماشین لباسشویی اتوماتیک ظاهر نمی شود.