ده دلیل که پوشیدن دمپایی لا انگشتی برای شما مضر است

۱۳۹۹/۱۰/۶ ۱۱:۰:۲۲
۱. دم پایی های لا انگشتی پاهای شما را در معرض باکتری ها ، عفونت های ویروسی و قارچی قرار می دهند.
ده دلیل که پوشیدن دمپایی لا انگشتی برای شما مضر است
. هر زمان که پای شما به خصوص کثیف می شود (به عنوان مثال ، هر زمان که دمپایی را در انظار عمومی می پوشید) ، احتمالاً آنها با برخی موارد ناسازگار مانند استافیلوکوک پوشانده شده اند. این باکتری می تواند پوست پای شما را تحریک کند یا (در بدترین حالت) منجر به قطع عضو شود. میزان شدید قرار گرفتن در معرض استافیلوکوک به این بستگی دارد که آیا زخم های باز دارید - مانند زخم های کوچک ناشی از لایه برداری در حین انجام پدیکوریا بریدگی ها .
بیماری پای ورزشکار ، یک عفونت قارچی خارش دار که بسیار مسری است ، در اثر تماس با سطوح آلوده نیز پخش می شود. وقتی تقریباً با پای برهنه را بروید ، اگر این قارچ در مسیر شما باشد ،مبتلا می شوید و همین امر در مورد ویروس عامل زگیل ، ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) نیز صدق می کند.

۲. دمپایی لا انگشتی سرعت شما را کاهش می دهد. یک مطالعه از دانشگاه اوبرن نشان داد که افرادی که دمپایی لا انگشتی دارند نسبت به افرادی که کفش ورزشی می پوشند قدم های کوچکتری برمی دارند.

۳. دمپایی لا انگشتی شما را بیش از حد دست و پا چلفتی می کند. این قدم های کوتاهی که هنگام پوشیدن دمپایی لا انگشتیی برمی دارید ، خطر لغزش (یا لگدمال شدن در میان جمعیت) را افزایش می دهد.

۴. دمپایی لا انگشتی به پاشنه های شما آسیب میزند. از آنجا که پاشنه شما با نیروی بیشتری به زمین برخورد می کند وقتی چیزی به جز تکه کف تازک پای شما را از زمین جدا نمی کند ، راه رفتن با دمپایی لا انگشتیت أثیر ضربه پاشنه را برجسته می کند ، که ممکن است در نهایت باعث درد شود - به خصوص اگر برای مدتی طولانی ایستاده اید یا راه می روید.

۵. می تواند تاول های وحشتناکی ایجاد کند. وقتی بند نازک تنها چیزی است که پای شما را در آن نگه می دارد ، هر بار که قدم برمی دارید ، این بند به پوست شما می مالد. این می تواند باعث تحریک و تاول شود. هنگامی که تاول ها ظاهر می شوند ، با یک زخم باز مواجه می شوید که باعث آسیب پذیری بیشتر شما در برابر عوامل بیماری زا می شود.

۶. دمپایی لا انگشتی می تواند به طور دائمی به انگشتان پا آسیب برساند.نکته ای که در اینجا وجود دارد: هنگام پوشاندن دمپایی لا انگشتی، انگشتان شما باید خیلی سخت تلاش کند تا آن را روی پا نگه دارد ، که با گذشت زمان باعث ایجاد بونیون می شود.

۷. دمپایی لا انگشتی باعث خراب شدن حالت ایستادن شما می شود. هر کفش فوق العاده تخت ، بیومکانیک شما را تغییر داده و بر وضعیت بدن شما تأثیر می گذارد.

۸. دمپایی لا انگشتی می تواند باعث درد شود. افرادی که کف پای صاف دارند برای نگه داشتن زانو ، باسن و پشت خود به پشتیبانی قوس نیاز دارند. در یک کفش تخت ، هیچ یک از این موارد وجود ندارد ، بنابراین مفاصل شما باید جبران کنند. این می تواند باعث صدمات بیش از حد در بدن از جمله تاندونیت آشیل (آسیب به تاندون که عضله ساق پا را به استخوان پاشنه متصل می کند) ، درد پاشنه و خارش اعصاب پشت شود.

۹. دمپایی لا انگشتی می توانند از مواد سمی ساخته شوند. تسمه های پلاستیکی ممکن است از لاتکس ساخته شده باشند که بسیاری از افراد به آن حساسیت دارند یا پلاستیک مملو از BPA که با سرطان های مختلفی در ارتباط است. آیا واقعاً می خواهید انگشتان پای شما با این مواد در تماس باشند؟ صندل هایی با بند پارچه ای یا چرمی را انتخاب کنید ، زیرا مواد طبیعی ایمن تر هستند.