چگونه ماشین ظرف شویی را تمیز کنیم؟

۱۴۰۰/۱۲/۵ ۱۶:۰:۶

ما اغلب برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن داخل ماشین ظرفشویی مشکل داریم و گاهی فراموش می کنیم که این کار را انجام دهیم. اما باید مراقب تمیز کردن آن به صورت روزانه یا هفتگی باشیم و راه های زیادی برای تمیز کردن ایمن و آسان وجود دارد. یکی از بهترین راه‌ها برای تمیز کردن آن با سرکه و جوش شیرین است و در اینجا مراحل این روش آورده شده است.

ابتدا ابزار را آماده کنید

ما باید مواد مورد نیاز برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن فضای داخلی ماشین ظرفشویی را آماده کنیم که عبارتند از: آب گرم، سرکه سفید مقطر، جوش شیرین، خلال دندان، یک مسواک، یک پارچه میکروفیبر و دستکش لاستیکی.

دوم: ماشین خالی کنید

باید فیلتر، جا قابلمه و قفسه ها را از ماشین ظرفشویی برداریم تا بتوانیم به کوچکترین گوشه های داخلی برسیم. پس از بیرون آوردن آن را در مخلوط آب گرم و یک فنجان سرکه سفید مقطر می ریزیم و می گذاریم حداقل نیم ساعت خیس بخورد.

سوم: تمام باقی مانده ها را بردارید

پس از خارج کردن اجزای ماشین لباسشویی از داخل، باید مطمئن شویم که هیچ باقیمانده ای داخل آن گیر نکرده و در صورت مشاهده باید بازوهای اسپری و دیواره های جانبی مخصوصاً گوشه های بالا و پایین را پاک کنیم. خوب برای از بین بردن لکه ها سپس فیلتر و دستگاه ظرفشویی مخصوصاً سوراخ های کوچکی که در آن آب پاشیده می شود را بررسی می کنیم و در صورت وجود باقیمانده مواد غذایی آنها را از بین می بریم و می توانیم این کار را با مسواک انجام دهیم.

چهارم: ماشین را روی چرخه آب گرم با سرکه روشن کنید

با این مرحله باید یک کاسه را با یک فنجان سرکه سفید پر کنیم، سپس کاسه را ته ماشین خالی قرار دهیم و سپس ماشین ظرفشویی را روی چرخه آب گرم قرارمی دهیم و این مرحله برای تجزیه مواد غذایی عمل می کند.

پنجم: یک چرخه کوتاه را با استفاده از جوش شیرین اجرا کنید

بعد از چرخه سرکه در چرخه آب گرم، کاسه سرکه را بیرون می آوریم و یک فنجان جوش شیرین را در ته ماشین لباسشویی می پاشیم و سپس آن را روی چرخه کوتاه اجرا می کنیم، همانطور که کار جوش شیرین در اینجا این است که لکه ها به طور کامل پاک می شوند و ماشین کاملا تمیز می شود.