نظافت خانه به اندازه ورزش کالری می سوزاند

۱۴۰۰/۸/۸ ۱۰:۰:۱۱

کارشناسان بهداشت می گویند فرایند تمیز کردن خانه می تواند مقدار قابل توجهی کالری بسوزاند ، که اگر بیشتر نباشد اما با یک جلسه ورزش کوچک قابل مقایسه است. هنری سبلاژس ، مربی بدنسازی می گوید: "یک جلسه معمولی نظافت در خانه می تواند به سرعت کالری کمتری نسبت به یک جلسه ورزش کوتاه بسوزاند و به کسانی که نظافت خانه را در نظر می گیرند ارزش آن را دست کم نگیرند.

بهترین راه برای تمیز کردن خانه این است که کمی به موسیقی گوش دهید و برقصید ، بنابراین ممکن است حتی متوجه نشوید که مشغول نظافت هستید و اگر تمایلی به انجام ورزش خاصی نداشته باشید ، تمرین خوبی است.

در هر صورت ، بهتر است به گونه ای حرکت کنید که فرد از آن لذت ببرد تا اینکه خود را مجبور به کاری کند که نمی خواهد.

همچنین میزان چربی قابل سوزاندن در کارهای ساده تمیز کردن به طرز شگفت آوری زیاد است. به گفته انجمن مصرف کنندگان آلمان ، به عنوان مثال ، به طور متوسط ​​، حرکات تمیز کردن پنجره ، هنگامی که به شدت انجام می شود ، 320 کالری در ساعت می سوزاند.

در مورد بالا و پایین رفتن از پله ها ، استقامت را بهبود می بخشد ، در حالی که تلاش برای رسیدن به بالای پنجره برای تمیز کردن آن نوعی ورزش کششی است.

و اگر کسی می خواهد کالری بیشتری را طی فرآیند تمیز کردن بسوزاند ، پس از 15 دقیقه پاک کردن ، حدود دویست کالری می سوزاند ، در حالی که تمیز کردن کاشی یا موارد مشابه می تواند در همان زمان حدود 75 کالری بسوزاند ، و هر دو یک تمرین برای بازوها هستند.