۴ کاربرد شگفت انگیز نرم کننده لباس

۱۴۰۰/۱۲/۱۳ ۱۶:۰:۷

نرم کننده پارچه به دلیل خاصیت نرم کنندگی و ضد عفونی کنندگی اش شناخته شده است، اما مهمتر از همه به خاطر رایحه تازه اش. علاوه بر نرم کردن پارچه ها، طیف وسیعی از کاربردهای شگفت انگیز را برای نرم کننده پارچه در خانه وجود دارد؛

دافع موی حیوانات خانگی
موهای حیوانات خانگی به دلیل توانایی چسبیدن به هر جای خانه مثل فرش ها و اثاثیه یا سایر لوازم خانه شناخته می شوند، نرم کننده پارچه، درمان عالی را برای سرعت بخشیدن به فرآیند تمیز کردن آنها فراهم می کند. دو قسمت آب را با یک قسمت نرم کننده مخلوط کرده و در یک بطری اسپری بریزید و محلول را تکان دهید و قبل از جاروبرقی روی مبل ها، فرش ها، موکت ها اسپری کنید.

پاک کننده چوب با براقیت بالا
تمیز کردن مبلمانی ساخته شده از چوب جامد می تواند یک شمشیر دو لبه باشد، زیرا برخی از مواد بیشتر از اینکه مفید باشند ضرر می رسانند و سطوح چوبی باید با محصولات ملایم پاک شوند، که نرم کننده پارچه را به رقیبی ایده آل برای از بین بردن کثیفی و براق شدن روی چوب تبدیل می کند.

یک پارچه تمیز را به نرم کننده آغشته کنید و به آرامی روی میزها، صندلی ها و میزهای کار چوبی بکشید. این ترفند ساده در حین جمع آوری گرد و غبار آلودگی را از بین می برد و در عین حال چوب های ظریف را دست نخورده نگه می دارد.

احیای الیاف خانگی
فرش‌ها، بالش‌ها و فرش‌های پرزدار وقتی الیاف فرسوده و صاف می‌شوند به سرعت زیبایی خود را از دست می‌دهند اما می‌توانید به راحتی این وسایل نرم و پر از الیاف را با اسپری نرم‌کننده احیا کنید. مقدار مساوی آب داغ (نه در حال جوش) و نرم کننده پارچه را در یک بطری اسپری مخلوط کنید، آن را روی محل مورد نظر اسپری کنید و بگذارید حداقل پنج دقیقه بماند. قبل از اینکه اجازه دهید سطح کاملا خشک شود، الیاف را با آب ساده و یک برس تمیز و نرم بشویید.

حشره کش

نرم کننده پارچه را می توان به عنوان اسپری دافع حشرات در صورت مخلوط شدن با کمی آب استفاده کرد. یک بطری اسپری را با مقدار مساوی آب و نرم کننده لباس پر کنید تا جایگزینی ارزان برای محصولات تجاری ایجاد کنید. سپس در مناطقی که در معرض حشرات قرار دارند اسپری کنید.