چگونه می توانید سطل آشغال آشپزخانه را از بوی نامطبوع دور نگه دارید؟

۱۴۰۰/۸/۱۰ ۵:۰:۱۱

کارشناسان نظافت بررسی کرده اند که چگونه می توان با استفاده از محصولات ارزان قیمت خانگی مانند جوش شیرین ، لیمو و قهوه سطل آشغال آشپزخانه خود را تمیز و بوی تازگی داد. سطل های زباله آشپزخانه اگر به مدت طولانی بدون مراقبت رها شوند به راحتی بو دار و کثیف می شوند. کیسه های زباله می توانند به راحتی پاره شوند و غذاها و مایعات قدیمی به سطل نشت کرده و باعث ایجاد بوی نامطبوع در آشپزخانه می شوند.

به گزارش روزنامه انگلیسی اکسپرس ، Tap Warehouse به متخصصان خود در مورد نحوه تمیز کردن زباله و بوی تازه آن با استفاده از محصولاتی مانند سرکه و قهوه توصیه کرد.

سدیم بیکربنات یا جوش شیرین
بی کربنات سدیم ، که به جوش شیرین نیز معروف است ، یک محلول تمیز کننده مقرون به صرفه است که در اکثر خانه ها موجود است و قرار دادن پودر در زیر سطل زباله در پایین کیسه به از بین بردن بوی بد کمک می کند. و هنگامی که ظرف را خالی می کنید ، فقط مطمئن شوید که هنگام خالی کردن پودر آن را بردارید و جوش شیرین نیز هر گونه نشتی را جذب می کند.

لیمو و سدیم بی کربنات
لیمو یکی دیگر از راه های عالی برای تمیز کردن آشپزخانه ارزان و جلوگیری از مواد شیمیایی سخت است. به جای اینکه محلول را در سطل زباله بگذارید ، فقط بگذارید 10 دقیقه بماند ، جوش شیرین را در انتهای سطل زباله بگذارید و با نصف لیمو به آن بمالید و بقیه لیمو را در سطل زباله بگذارید.

سرکه سفید
با استفاده از محلول 50/50 سرکه سفید و آب ، داخل سبد را اسپری کنید ، سپس با یک اسفنج ، داخل و خارج سبد را بکشید. تمیز کردن قسمت بیرونی سطل زباله ضروری است ، به خصوص اگر سطل زباله پدال پای نداشته باشد.

قهوه
قهوه آسیاب شده برای جذب چربی عالی است. دو قاشق چایخوری قهوه آسیاب شده را روی یک پارچه مرطوب قرار دهید و از آن برای پاک کردن چربی ذرات غذا استفاده کنید. قهوه آسیاب شده نیز می تواند برای از بین بردن بوها با پاشیدن آن در انتهای سطل زباله قبل از قرار دادن کیسه زباله استفاده شود.

مایع ظرفشویی
یک راه عالی برای از بین بردن میکروب ها در عین حال صرفه جویی در هزینه استفاده از مایع ظرفشویی است. یک دستمال و صابون خوب عمل می کند ، اما اگر به دنبال تمیز کردن کامل تری هستید ، ظرف را با آب داغ و مایع ظرفشویی پر کنید و بگذارید محلول به مدت 10 دقیقه بماند سپس سطل را با یک دستمال خشک کنید.