محققان یک جزء تغذیه ای را که مسئول تسریع ریزش مو است ، شناسایی کردند

۱۴۰۰/۸/۲۳ ۵:۰:۱۰

ریزش مو می تواند یکی از پیامدهای مخرب استرس و پیری باشد ، اما بی شمار عوامل قابل تغییر در شیوه زندگی وجود دارد که می تواند مشکل را تشدید کند. محققان در حال حاضر یک ماده مغذی را که ممکن است علت ریزش مو باشد شناسایی کرده اند و باورهای رایج در مورد این مشکل را به چالش کشیده است. یک مطالعه جدید که در مجله نیچر منتشر شده است ، تغییرات ایجاد شده در بافت ها را پس از خوردن غذاهای پرچرب نشان می دهد. محققان ژاپنی از دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی توکیو دریافتند که رژیم غذایی غنی از چربی می تواند ریزش و نازک شدن موها را که به عنوان یک نتیجه اجتناب ناپذیر از پیری رخ می دهد ، تسریع کند.

نویسندگان مطالعه یادآور می شوند که چاقی می تواند منجر به از بین رفتن سلول های بنیادی فولیکول مو از طریق ایجاد سیگنال های التهابی شود که به نوبه خود مانع بازسازی فولیکول مو می شود. این مطالعه که روی موش ها انجام شد ، نشان داد که تغییرات در مو و پوست جوندگان تنها پس از چهار روز رژیم غذایی پرچرب رخ داده است. این تیم همچنین افزایش قابل توجهی در استرس اکسیداتیو مشاهده کردند که بر رشد مو تأثیر می گذارد.

هیرونوبو موریناگا ، سرپرست این مطالعه گفت: "تغذیه با رژیم غذایی پرچرب با از بین بردن HFSCs که سلولهای بالغ را تقویت می کند و به رشد مو کمک می کند ، باعث نازک شدن موها می شود."

موریناگا افزود: "این یافته ها باورهای قبلی را که ریزش مو ناشی از کاهش سریع وزن و استرس است ، به چالش می کشد." یک متخصص مغز و اعصاب معتبر و بنیانگذار تریکولوژی پیشرفته گفت که او قبلاً در بیمارانی که رژیم های پرچرب مانند کتو را انتخاب کرده بودند ، دچار ریزش مو شده بود.

نویسندگان پیشنهاد کردند که یافته ها می تواند راه را برای پیشگیری و درمان نازک شدن موها در آینده باز کند و نتیجه گرفتند: "این داده ها با هم نشان می دهد که سلول های بنیادی ناشی از چاقی سیگنال دهنده سرکوب قوی سیگنال دهی بازسازی اندام و سلول است."