۴ جایی که کپک در آشپزخانه شما پنهان می شود

۱۴۰۰/۱۰/۶ ۵:۰:۱۰

کپک می تواند در هر زمانی از سال ظاهر شود، اما در روزهای سرد و بارانی زمستان، می تواند در خانه آزاردهنده شود. کپک اغلب در آشپزخانه در مناطق پرخطر پنهان می شود و کپک در محیط هایی که در معرض رطوبت یا تهویه ضعیف هستند رشد می کند. و مکان های زیادی در داخل آشپزخانه شما وجود دارد که می تواند مکان مناسبی برای رشد کپک باشد.

در یخچال
شاید واضح ترین منبع کپک در یخچال شما مواد غذایی و مواد قدیمی باشد که می تواند یک بستری برای رشد میکروب‌ها و همچنین می‌تواند سینی‌های قطره‌ای یخچال و آب سردکن‌های داخلی را فراهم کند، اگر مرتباً پاک نشوند، محیطی ایده‌آل برای کپک هستند. اطمینان حاصل کنید که یخچال خود را به طور معمول تمیز می کنید، از جمله پاک کردن سطوح، از بین بردن رطوبت، و حذف غذاهای قدیمی.

داخل و زیر سینک آشپزخانه
از ظروف کثیف گرفته تا لباس‌های خیس و اسفنج‌ها، مکان‌های زیادی وجود دارد که کپک در داخل و اطراف سینک آشپزخانه شروع به رشد می‌کند. در واقع سینک آشپزخانه یکی از رایج ترین مکان ها برای پرورش کپک است زیرا اغلب مرطوب می ماند. با این حال، نه تنها کپک می‌تواند در داخل و اطراف ناحیه شستشوی سینک ایجاد شود، لوله‌های نشتی زیر سینک نیز می‌توانند به محل پرورش کپک تبدیل شوند، به همین دلیل است که بررسی منظم این لوله‌ها مهم است. برای جلوگیری از کپک زدن، محل های نشتی را به طور منظم تمیز کنید و مطمئن شوید که اسفنج ها و حوله های ظرفشویی را به خوبی خشک کنید.

در مایکروویو
کپک نمی تواند در داخل یک مایکروویو تمیز و خشک رشد کند، با این حال، ضایعات مواد غذایی محیطی ایده آل برای رشد کپک فراهم می کنند، و مایکروویوهایی که به درستی تمیز نشده اند، خطر بیشتری دارند، و اگر چه مایکروویوها راحت ترین مکان برای رشد کپک نیستند، اگر رها شوند، رطوبت بیش از حد در مایکروویو، می تواند مشکل ایجاد کند. برای کاهش خطر کپک زدن، مطمئن شوید که هر گونه ریخت و پاش در طول پخت و پز را پاک کنید.

در داخل و پشت اجاق گاز
اجاق گاز می تواند قربانی پاشیدن مواد غذایی و ریختن آن در طول فرآیند پخت و پز شود، و این منابع رطوبتی می تواند محل مناسبی برای پرورش هاگ های کپک باشد، اگر برای مدت طولانی رها شوند یا به حال خود رها شوند. همچنین باید حتما قسمت پشتی فر را بررسی کنید، جایی که خرده‌ها و ریخته‌ها ممکن است باشند. اجاق گاز و فر خود را مرتباً تمیز و ضدعفونی کنید و اجازه ندهید که منابع رطوبت جمع شوند.