درمان مشکلات مو بعد از یائسگی است

۱۴۰۰/۸/۲۴ ۱۵:۰:۱۱

تغییرات هورمونی می تواند باعث نازک شدن موها بعد از یائسگی شود. ریزش مو در زنان یک بیماری شایع است ، به ویژه در سالهای بعد از یائسگی ، اگرچه مواردی وجود دارد که زنان می توانند برای رفع تغییرات در موها کمک کنند. یائسگی می تواند باعث تغییرات فیزیکی متعددی از جمله گرگرفتگی و تغییرات خلقی شود. و اگر روزانه بیش از حد معمول شاهد ریزش مو می شوید ، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که در مورد ریزش مو در دوران یائسگی با پزشک خود مشورت کنید. اعتقاد بر این است که استروژن از رشد مو حمایت می کند و در هنگام یائسگی ، فولیکول های مو سریعتر جمع می شوند.

در حالی که ریزش مو در دوران یائسگی شایع است ، می تواند در برخی از زنان ناراحتی ایجاد کند. و اگر می خواهید این اثرات را به حداقل برسانید ، متخصص مو نیکول پتی روشهای مختلفی را برای رشد مو و حفظ موهای سالم و قوی در دوران یائسگی ارائه کرده است.

ابتدا ، پتی می گوید: "برای کاهش استرس ، تغییر شیوه زندگی را در نظر بگیرید ، زیرا افزایش سطح استرس ، همراه با تغییر ناگهانی هورمون ها ، می تواند منجر به تلوژن افلوویوم شود ، نوعی ریزش مو که با نازک شدن موها و افزایش ریزش مشخص می شود."

این متخصص مو می گوید: "ممکن است فعالیت های آرام مانند خواندن کتاب ، پیاده روی ، یوگا و مدیتیشن را در نظر بگیرید."

دوم ، خانم پتی پیشنهاد می کند "رژیم غذایی خود را تغییر دهید ، زیرا غذاهایی که می خورید تأثیر مستقیمی بر رشد ، قدرت و حجم موهای شما دارند. غذاهای غنی از آهن ، امگا 3 ، ویتامین A ، C و E ، بیوتین ، روی و سلنیوم برای سلامت مو بسیار مفید است.

"اطمینان حاصل کنید که از دست دادن استروژن در دوران یائسگی را با غذاهایی مانند محصولات سویا یا سیر جایگزین کنید."

خانم بتی می گوید ورزش منظم مهم است ، "زیرا هنگام ورزش ، جریان خون و گردش خون افزایش می یابد ، که منجر به مواد مغذی و اکسیژن بیشتر به پوست سر شما می شود ، این همان چیزی است که موهای شما برای رشد نیاز دارند. "

او می افزاید که باید مراقب محصولات مویی که استفاده می کنید و نحوه آرایش موهای خود باشید. "با بررسی برچسب مواد شیمیایی سخت مانند سدیم لوریل سولفات ، پارابن ها ، پروپیلن گلیکول ، ایمیدازولیدینیل اوره و کلرید سدیم - که می تواند منجر به ریزش بیشتر مو شود را، بررسی کنید.

پتی می گوید: "در عوض ، به دنبال محصولاتی باشید که حاوی روغنهای ضروری مانند رزماری یا درخت چای هستند که به رشد مو کمک می کند.موهای خود را از مواد شیمیایی سخت دور کنید زیرا می تواند ملانین را از بین ببرد و فولیکول های مو را از بین ببرد و باعث نازک شدن یا ریزش بیشتر آنها شود. "

با این حال ، در حالی که می توانید ریزش مو را کاهش دهید ، میزان رشد موها می تواند بسیار کندتر از میزان قبل از یائسگی باشد ، بنابراین برای هر زنی که موهای بلندی دارد ، بعد از یائسگی مدل موی کوتاهتر توصیه می شود ، زیرا کوتاه شدن طول مو به آن حجم می دهد.