۴ مرحله اساسی برای تمیز کردن شانه مو

۱۴۰۰/۸/۲۲ ۰:۰:۱۱

شانه های مو باید مرتباً تمیز شوند تا اطمینان حاصل شود که خاک و چربی به موهای تمیز شما منتقل نمی شود.

همه می دانیم که قرار است برس های مو را به طور منظم تمیز کنیم ، اما بسیاری از افراد شانه های تمیز کردن را نادیده می گیرند ، با این حال ، شستن شانه حتی اگر تمیز به نظر برسد مهم است. تمیز کردن عمیق شانه ها به اندازه تمیز کردن برس های آرایشی یا دور انداختن مسواک بعد از استفاده طولانی مدت از اهمیت برخوردار است.

تمیز کردن شانه ها و برس ها کار دشواری نیست ، شما باید این کار را برای حفظ سلامت مو و پوست سر انجام دهید.

منظور از برس این است که روغن ها را به طور مساوی از پوست سر تا نوک توزیع کند ، اما اگر برس پر از مو و محصولات مراقبت باشد ، در صورت تمیز نبودن برس ، می توانید در واقع کثیفی و چبی ها را به موهای خود اضافه کنید. همین امر در مورد شانه ها نیز صادق است ، آنها گرد و غبار ، چربی ، موهای مرده را جمع آوری می کنند.

به گفته کارشناسان مراقبت از مو ، برس ها و شانه های شما باید حداقل یک بار در ماه تمیز شوند و اگر از محصولات موهای سنگین روی موهای خود استفاده می کنید ، باید آنها را بیشتر تمیز کنید ، شاید هر هفته یا هر دو هفته. علاوه بر این ، سعی کنید هر بار که از موها استفاده می کنید ، موها را از برس های خود بردارید تا از تجمع آنها جلوگیری شود.

نحوه تمیز کردن شانه مرحله 1
تمام موهای شانه را با دستان خود بردارید و تکان دهید.

مرحله دوم
شانه را برای چند دقیقه در آب گرم و صابون قرار دهید.

مرحله سوم
سپس ، با استفاده از یک مسواک یا مسواک قدیمی ، شانه را با آب گرم و صابون بشویید تا هرگونه کثیفی یا تجمع ایجاد شده، پاک شود.

مرحله چهارم
در نهایت ، شانه را با آب جاری بشویید تا همه آثار صابون و روغن برداشته شود و اجازه دهید خشک شود.

اگر سعی می کنید یک برس تخت را تمیز کنید ، ممکن است نیاز به استفاده از قیچی یا شانه برای از بین بردن موها داشته باشید ، و هرگز نباید یک برس صاف ، برس گرد یا هر نوع برس را در آب فرو کنید ، زیرا این می تواند به طور کامل برس را خراب کرده و باعث تجمع باکتری در داخل آن می شود.