ناسا هشداری در مورد برخورد سیارک ۵۲۷۶۸ (1998OR2) با کره زمین در ماه آپریل سال ۲۰۲۰ داده بود که می تواند باعث یک فاجعه خطرناک شود.

اما آیا این خبر حقیقت دارد؟ خیر.


در ۲۹ آپریل ۲۰۲۰ برابر با ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹، یک سیارک با مسافت تقریبی ۶۵۰۰۰۰۰ کیلومتر از کنار کره زمین عبور خواهد کرد که می تواند مورد توجه منجمین و علاقه مندان به ستاره شناسی باشد.
این جمله اصلا به نظر هشدار دهنده نمی آید اما خیلی از رسانه ها عناوینی در مورد این سیارک و خطرناک بودنش برای کره زمین نوشته اند.

درست است که این سیارک به زمین نزدیک خواهد شد اما بیش از ۶۲۰۰۰۰۰ کیلومتر نخواهد بود.
ناسا به طور مداوم در حال بررسی این سیارک ها و شهاب سنگ هایی است که ممکن است خطری برای کره زمین باشند. وقتی چنین اجرامی در نزدیکی کره زمین پدیدار می شوند ناسا به بررسی دقیق آنها می پردازد تا بداند آنها چه موقع به نزدیکی زمین می رسند، با چه سرعتی حرکت می کنند، اندازه آنها چقدر است و تا چه حد نزدیک خواهند شد.

سیارک 52768 (1998 OR2) همانطور که از نامش پیداست، در سال ۱۹۹۸ میلادی کشف شد. پس این سیارک یک ظهور ناگهانی و ترسناک بالای کره زمین نداشته است.
بیش از دو دهه است که ناسا مشغول بررسی این سیارک است و خب اطلاعاتی نیز در موردش کسب کرده است. برای مثال این سیارک نسبتا بزرگ است و قطری حدود ۱.۱ تا ۲.۵ میلیون مایل دارد و در نزدیکترین مسافتش با کره زمین سرعتی حدود ۲۰۰۰۰ مایل بر ساعت (چیزی معادل ۳۲۰۰۰ کیلومتر بر ساعت)خواهد داشت.

اگر سیارکی با این عظمت به کره زمین برخورد کند البته که فاجعه عظیمی رخ خواهد داد اما این سیارک در فاصله ای از کره زمین حرکت خواهد کرد که تقریبا برابر است با ۱۶ برابر فاصله کره زمین و ماه.

این سیارک در حال حاضر در لیست ناسا برای "برخوردهای احتمالی آینده زمین" نیست.

باهوش ترین حیوانات دینا کلاغ موش اختاپوس کبوتر دلفین

10 تا از باهوش ترین حیوانات کره ی زمین

شماره 10 موش

موش ها ، موش ها همواره از حیوانات باهوش روی زمین بوده اند ، در تحقیقات انجام شده روی موش ها ، مشاهده شده که موش ها در پیدا کردن کوتاه ترین راه ، انتخاب میانبر ها ، پیدا کردن راه در ماز ها و راه های پر پیچ و خم تکرار شونده هوش بالایی دارند
هوش بالای موش باعث شده که در فرهنگ چین آن را موجود حیله گری بدانند.

شماره 9 هشت پا

هشت پا یکی از حیوانات مرموز و باهوش دریا است ، هشت پا از بی مهره گان و از ساکنان قدیمی زمین است اما در پی تحقیقات دانشمندان کشف شده است که هشت پا ها دارای حافظه ی کوتاه مدت ، توانایی در حل ماز ها و راه های پر پیچ و خم است
هشت پا ها در بازی و حل مشکلات و پیدا کردن راه حل به طرز عجیبی با هوش هستند.

شماره 8 کبوتر

بله همین کبوتر هایی که در هرجا مشاهده میشوند و بیشتر آن ها را به عنوان مزاحم یا آفت میبیند ، کبوتر ها ، قمری ها ، کبوتر های چاهی از دسته پرندگان باهوش هستند.

برخی از جلوه های هوش کبوتر:
کبوتر ها میتوانند چهره ها را حتی پس سال ها تشخیص دهند ، آنها دوست و دشمن را میشناسند پس دفعه ی بعدی که کبوتر دیدید به او غذا بدهید چون تا مدت ها در ذهنش باقی میماند.
کبوتر ها تصویر خودشان را در آیینه تشخیص میدهند ، آن ها میدانند که این تصویر آنها است و کبوتر دیگری نیست.
کبوتر ها توانایی تشخیص و تمایز دادن بین دو شی را دارند.

شماره 7 سنجاب

سنجاب ها موجوداتی بسیار حیله گر و باهوش هستند ، این موجودات کوچک خیلی سریع یاد میگیرند ، آنها توانایی سازگاری با زندگی با انسان ها و دیگر حیوانات را دارند ولی به صورت حیله گرانه ای دست به دزدی و سرقت میزنند.
آنها به لانه ی سنجاب های دیگر ، پرندگان و حتی خانه انسان ها دستبرد میزنند و فرار میکنند ، همچنین آنها میتوانند غذایشان را در جایی پنهان کنند و پس از گذشت مدتی دوباره دقیقا به همان جا بروند و آن را بیرون بکشند ، همچنین می توانند تظاهر به پنهان کردن بکنند ولی آنجا پنهان نکنند و دیگر سنجاب ها و حیوانات دزد را گول بزنند.

شماره 6 خوک

خوک ها را همیشه حیواناتی چاق و پر خور و کثیف میدانند ولی تحقیقات انجام شده روی خوک ها نشان میده این حیوانات توانایی سازگاری با محیط را به صورت حرفه ای دارند
خوک ها مانند سگ و گربه میتوانند به عنوان حیوان خانگی نگه داری شوند زیرا توانایی هایشان در حد هم است
خوک ها برخلاف دیگر هم رده هایشان دریافته اند بجای فقط گیاه خوار بودن می شود از هرچیز دیگری هم تغذیه کرد.

شماره 5 کلاغ

دانشمندان بر این عقیده اند که کلاغ ها از حیوانات پستان دار با هوش تر شده اند.
آنها تا حدی پیشرفت کرده اند که برای عبور از خیابان منتظر چراغ راهنما بمانند ، آنها برای شکستن گردو هایی که از درخت میکنند آن ها را روی آسفالت سفت می اندازند
همچنین کلاغ ها در استفاده از ابزار ها از شامپانزه ها هم پیشی گرفته اند به طوری که میتوانند به صورت چند مرحله ای از ابزار استفاده کنند
مثلا برای بدست آورن یک غذا اگر به ابزاری نیاز داشته باشند که در دسترس نباشد میتوانند ابتدا آن ابزار را با استفاه از یک ابزار دیگر بدست آورند سپس به غذا برسند
کلاغ ها همچنین در بین خود یک زبان دارند که برای انتقال مفاهیم مختلف از آن استفاده میکنند و در واقع با هم با همان صدای قار قار که ما میشنویم با هم حرف میزنند.

شماره 4 فیل

فیل ها علاوه بر هوش زیاد در استفاده از ابزار در زمینه ی هوش عاطفی هم پیشرفت کرده اند آن ها برخلاف ظاهر بزرگشان موجوداتی بی نهایت با احساس هستند
آنها با انسان ها و دیگر فیل ها به شکل عجیبی مهربان هستند
همچنین فیل ها دارای حافظه ی بلند مدت بسیار خوبی هستند.

شماره 3 اورانگوتان

اورانگوتان ها همان میمون های بزرگ که معمولا به رنگ قرمز هستند یکی از باهوش ترین حیوانات زمین هستند ، آنها در زندگی اجتماعی و قبیله ای پیشرفت زیادی داشته اند
آنها توانایی استفاده از ابزار را دارند و آموزش به فرزندان از ویژگی های خاص اورانگوتان ها است.

شماره 2 دلفین

دلفین ها یکی از باهوش ترین حیوانات دریایی هستند ، دلفین ها توانایی زیادی در بازی کردن ، درک محیط ، انتقال مفاهیم و یادگیری دارند ، آنها با زبان خاص با دیگر دلفین ها صحبت میکنند
دلفین ها توانایی های خارق العاده ای دارند که یکی از آنها دیدن از راه امواج است ، آنها میتوانند پشت هر چیزی را ببینید ولی نه با چشم ، با امواجی که به سمت آن میفرستند و پژواک آن امواج آن جسم را به صورت سه بعدی میبینند.

شماره 1 شامپانزه

باهوش ترین حیوان پس از انسان شامپانزه ها است
شامپانزه ها قادر به یادگیری زیاد ، یادگیری زبان اشاره ، استفاده از ابزار ، حل مسائل ، و حتی شمارش هستند شامپانزه ها میتوانند به اندازه ی یک بچه ی کوچک بفهمند
بارز ترین ویژگی شامپانزه ها استفاده از نماد ها برای اشیاء است یعنی میتوانند برای هر شئ یک علامت یا نماد در نظر بگیرند که این یکی از ویژگی های مهم انسانی هست.


منبع:
https://animals.howstuffworks.com/animal-facts/10-smartest-animals.htm

 

دختر مرد پیر مسن


اولین احتمالی که یک دختر جوان از مردان مسن خوشش بیاید این است که او دنبال شوگر ددی باشد یعنی مرد مسن پولداری که در ازای خوش و بش با دختران به آنها پول میدهد.
اما این بدترین احتمال است و بیشتر دختران به دلایل دیگری جذب مردان مسن میشوند.

احساس امنیت
دختر ها و زنان به طور کلی به دنبال آرامش و امنیت هستند آنها میدانند وقتی با پسران همسن یا یکی دو سال بزرگتر از خودشان رابطه برقرار کنند هر لحظه امکان خیانت از سوی آن ها هست
پسر های جوان معمولا مغرور ، بی احساس و دنبال خوشگذرانی های مقطعی هستند و دختران این موضوع را خوب درک کرده اند.
اما از نظر دختر ها مردان مسن تر به اصطلاح آرد خود را بیخته و الک هایشان را آویخته اند و به دنبال آرامش و زندگی هستند.

مردان مسن اعتماد به نفس بیشتری دارند
از نظر دختر ها مردان مسن تر جذابیت بیشتری دارند ، آنها سنجیده عمل میکنند ، آرام حرف میزنند ، عصبانی نمیشوند و میشود به آنها تکیه کرد !

از نظر بیولوژیکی دختر ها احساس بهتری با مردان مسن تر دارند
دختر ها به صورت ذاتی تشخیص میدهند که چه چیزی برای آن ها ارزش بیشتری دارد ، چه کسی میتواند بهترین پدر برای فرزندانشان باشد.

انتظارات کمتر
دختر ها فکر میکنند اگر 10 یا 20 سال از همسرشان کوچکتر باشند تا آخر عمر میتوانند انتظارات جنسی او را تامین کنند و او به دنبال دختران دیگر نخواهد رفت
مردان جوان انتظارات زیادی از دختر ها دارند ولی مردان مسن آرام تر هستند و اینکه فقط با یک دختر جوان رابطه دارند برایشان کافی است !

کمبود پدر
برخی دختران به دلیل فقدان پدر در دوران نوجوانی و احساس عدم امنیت در حقیقت به دنبال پدرشان هستند نه شوهر ، آنها مردان مسن را میخواهند که جای خالی پدرشان را پر کند.

علاقه ی زیاد به پدر
برخی دختران به دلیل علاقه ی زیاد به پدرشان به دنبال مردانی میروند که شباهت زیادی به پدرشان داشته باشد تا همیشه آن را کنار خود داشته باشند و مادرشان هم نتواند آن را از آنها بگیرد
از این رو یک مرد مسن آرام و مهربان با مو های جو گندمی با کمی شکم را به پسران جوان با سیکس پک و عضلات خوش فرم ترجیح میدهند!
 

خطرناک ترین عناصر جهان ۱۳۹۹/۵/۱۴ ۴:۳۵:۷

عنصر خطرناک رادیواکتیو

خطرناک ترین عنصر جدول تناوبی

پلوتونیوم با نماد Pu یکی از خطرناک ترین عناصر و سمی ترین ماده ی دنیا است پلوتونیوم در تولید بمب های هسته ای و انرژی هسته ای کاربرد دارد و دلیل سمی بودن آن رادیواکتیویته بودن آن است.

مواد رادیو اکتیو چیست؟

برخی مواد به دلیل داشتن ویژگی های خاصی در اتم هایشان از خود اشعه هایی تولید میکنند یا دچار واپاشی هسته‌ای میشوند ، این اشعه ها نامرئی است یعنی با چشم نمیتوان آن ها را دید.
برخی از این اشعه ها قادر هستند از اجسام سختی مثل سرب نیز بگذرند (اشعه ی گاما) و برخی نیز به اجسام نفوذ میکنند.

اشعه ها به ترتیب قدرت نفوذ از ضعیف به قوی ، آلفا ، بتا ، گاما

چرا مواد رادیو اکتیو برای انسان ها خطرناک هستند؟

وقتی اشعه ی مواد رادیو اکتیو با سلول های موجودات زنده برخورد کند اگر باعث تغییر در ساختار DNA آن شود آن سلول به اصطلاح سرطانی میشود یعنی به فعالیت های اصلی خود ادامه نمیدهد یا کار های مخرب دیگری انجام میدهد.
حال اگر انسان در معرض مواد رادیو اکتیو قرار بگیرد ، اگر اشعه قوی باشد میتواند سلول ها را بیمار کند.
اگر ذرات این مواد بلعیده یا تنفس شوند در صورتی که از نوع اشعه های ضعیف باشد خطرناک تر میشود و اگر قوی باشد خطر کمتری دارد.

جیوه با نماد Hg

جیوه فلز است ولی مایع است یعنی میتوانیم آن را در ظرف بریزیم !
جیوه برای انسان بسیار سمی است و میتواند از طریق پوست هم جذب شود.
جیوه به سیستم عصبی مرکزی آسیب جدی وارد میکند ، قرار گرفتن در معرض بخار جیوه و استنشاق آن میتواند اثرات زیانباری بر سیستم عصبی گوارشی و ایمنی بدن ، ریه ها و کلیه ها بگذارد.
جیوه در دماسنج ، سوییچ های الکتریکی ، برخی لامپ ها ، مواد پر کردن دندان ، محصولات آرایشی برای روشن کردن پوست وجود دارد.

آرسنیک با نماد As

این ماده همواره یکی از سمی ترین مواد برای انسان ها بوده است و در طول تاریخ از آن برای کشتن های خاموش و بی سرو صدا استفاده میشده.
مسمومیت با آرسنیک از طریق استنشاق یا جذب پوستی صورت میگیرد.
آرسنیک سرطان زا است و قرار گرفتن در معرض آن باعث بیماری های سیستم عصبی و در نهایت مرگ میشود.
علائم مسمومیت با آرسنیک ، حالت تهوع ، استفراغ ، درد شکم ، اسهال شدید است.

روبیدیم با نماد Rb

روبیدیم یک فلز نرم و سمی و سوزان است ، در صورت تماس پوست یا چشم با روبیدیم دچار سوزش میشوید که سریع باید کمک های اولیه را انجام دهید ، سوختگی شدید ، و زخم های پوستی از اثرات تماس با روبیدیم است.


فرانسیم با نماد Fr

فرانسیم یک ماده ی سنگین با اثرات رادیو اکتیو است ، این ماده برای سلامت مضر بوده و باعث سرطان میشود.
فرانسیم نایاب و نا پایدار است و حدودا بیست دقیقه بعد از به دست آمدن از بین میرود و به چیز دیگری تبدیل میشود.

آهن با نماد Fe

این عنصر در دوز های پایین خطرناک نیست و حتی در اثر کمبود آن بدن دچار مشکل میشود ولی مسمومیت با آن میتواند مرگ بار باشد ، مسمومیت با آهن زمانی رخ میدهد که دوز مصرفی آن بالای 10 تا 20 میلی گرم باشد
اگر بیش از 50 میلی گرم آهن وارد بدن شود میتواند باعث مسمومیت شدید شود.


منابع:
https://en.wikipedia.org/wiki/Iron_poisoning
https://www.lenntech.com/periodic/elements/rb.htm
https://www.globalhealingcenter.com/natural-health/health-dangers-arsenic-toxicity/
https://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs361/en/
https://www.bbc.co.uk/schools/gcsebitesize/science/aqa_pre_2011/radiation/radioactiverev6.shtml
www.physics.org/article-questions.asp?id=71
https://www.sparknotes.com/mindhut/2013/09/06/the-worlds-most-dangerous-elements

پسر بد پسر جذاب پسر خوب چرا دختر ها از پسر بد خوششون میاد

پسر بد پسر جذاب

دختر ها همیشه میگویند که به دنبال پسر های خوب هستند ولی همیشه شاهد این هستیم که عاشق پسر های بد میشوند!

پسر های خوب به نظر غیر واقعی می آیند

هیچکس همیشه نمیتواند آدم خوبی باشد مگر اینکه یک فرشته باشد !
داشتن رفتار همیشه خوب این پیام را به دختر ها میدهد که این فرد یک فرد دو رو و فریب کار است و برای سوء استفاده از من خودش را خوب جلوه میدهد.

هیچکس به اسکل ها احترام نمیگذارد

پسر های جذاب برای هیچ چیز درخواست نمیکنند و اجازه نمیدهند که یک دختر آن ها را تحت کنترل بگیرد ، دختر ها از پسری که بشود آن را تحت کنترل گرفت و اسکل باشد خوششان نمی آید.
پسر های خوب همیشه قابل پیش بینی هستند ، همیشه کار های خوب میکنند ، قانون شکنی نمیکنند ، این پسر ها برای دختر ها خسته کننده هستند ، دختر ها هیجان میخواهند

تربیت در خون زنان است ، آنها از تربیت کردن و بکن و نکن گفتن به پسر ها خوششان می آید


پسر های خوب نیازی به اصلاح ندارند ، همه چیزشان خوب است ولی پسر های بد را میشود اصلاح کرد ، دختر ها فکر میکنند اگر پسر های بد را درست کنند ، آنها همیشه با آن ها می مانند

پسر های خوب ضعیف به نظر می آیند ، زنان همیشه جذب مرد های قوی میشوند ، پسران بد این پیام را به آن ها میدهند که من خیلی قوی هستم ، آنها هر کاری میکنند و ترس از دست دادن دختر را ندارند ، به همین دلیل است که قدرتمند به نظر می آیند.

پسر های خوب همیشه به فکر نزدیک شدن و تعهد داشتن هستند و این برای دختر های جوان کمی ترسناک است

پسر های خوب به نظر در رخت خواب ضعیف می آیند و نمیتوانند کاری بکنند در صورتی که پسر های بد به نظر قوی تری می آیند.

پسر های بد معمولا جذاب هم هستند ! آن ها بد هستند پس جذاب هستند و جذاب هستند چون بد هستند ، این یک اصل است.

پسر های خوب معمولا از نظر جسمی ضعیف هستند ، آنها به دنبال درس ، مطالعه و کار های خسته کننده هستند ، پسر های بد همیشه در جنب و جوش ، باشگاه ها و رقص و پارتی هستند !

و در آخر دختر های خوب همیشه عاشق پسر های بد میشوند و پسر های بد آن ها را رها میکنند و در آخر آنها با پسر های خوب ازدواج میکنند!

منبع:
https://www.yourtango.com/experts/lucia/12-reasons-women-can-t-stand-nice-guys

 

123456789