مهمترین محصولات زیبایی که بر پوست شما تأثیر منفی می گذارد

۱۴۰۰/۸/۲۵ ۰:۰:۱۲

کارشناسان می گویند برخی از محصولات آرایشی رایج می توانند برای سلامتی مضر باشند ، از مرطوب کننده های ارزان قیمت گرفته تا کرم های موبر. به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی میل ، موارد زیر مهمترین محصولات آرایشی هستند که بر پوست تأثیر منفی می گذارند:

ریمل ضد آب
متخصص مراقبت از پوست کاترین دانیلز ، بنیانگذار شرکت کریستی چوپا ، می گوید که ریملی که به سختی که می توان آن را برداشت ، می تواند با گذشت زمان فولیکول های مو را مسدود کرده و باعث ریزش مژه ها شود.

دنیلز توضیح داد: "ریمل ضد آب که می توان برای مدت طولانی از آن استفاده کرد ، پاک کردن آن دشوار است اگر پاک کننده خوب آرایش چشم ندارید. موارد می تواند باعث ریزش مژه ها شود."

کرم موبر
یک متخصص هشدار می دهد که کرم های موبر می تواند باعث تحریک غیر ضروری پوست شود آن هم به دلیل مواد شیمیایی سخت که برای حل کردن مو استفاده می شود.

این متخصص می گوید: "کرم های موهای زائد بدترین چیزی هستند که می توانید روی پوست خود بمالید." آنها برای حل موهای روی سطح طراحی شده اند ، بنابراین بهتر است روشهایی مانند اپیلاسیون یا بند انداختن را انتخاب کنید. "

کرم های ضد آفتاب
متخصص پوست سانی چادهوری در مورد فرمول های کرم ضد آفتاب یک بار در روز هشدار می دهد که می تواند منجر به عفونت و سایر بیماری های باکتریایی پوست شود.

سانی گفت: از کرم های ضد آفتاب یک بار در روز خودداری کنید. این فرمول ها ضد آب هستند و طوری طراحی شده اند که تمام روز روی پوست شما بمانند ، اما عرق شما زیر کرم گیر کرده و به طور طبیعی نمی تواند از منافذ پوست شما خارج شود. عرق حاوی باکتری هایی است که می تواند منجر به گرمای شدید ، عفونت و بسیاری از بیماری های باکتریایی دیگر پوست شود.

رژ لب مات
، متخصص آرایشی و بهداشتی ، "موآ جوی" ، گفت که استفاده از رژ لب مایع مات ممکن است باعث خشکی لب ها شود و اجزای آن وارد ترک های خشکی لب ها شوند.

توصیه می شود برای کسانی که از خشکی لب رنج می برند از رژ لب مایع مات خودداری کنید و برای جلوگیری از خشک شدن ابتدا قبل از استفاده از رژ لب از بالم لب استفاده کنید.

دستمال مرطوب
دکتر اولیانا گات ، بنیانگذار پزشکی زیبایی در لندن ، می گوید: دستمال مرطوب برای پوست خطری ایجاد می کند و اغلب مملو از عطر و مواد نگهدارنده دیگر است که می تواند باعث حساسیت پوست شود.

وی افزود: "ما اغلب قرمزی و سوزن سوزن شدن را پس از چند هفته استفاده از دستمال مرطوب مشاهده می کنیم. ضعف سد پوستی می تواند منجر به التهاب ، قرمزی و زخم شود. بنابراین ، توصیه می شود دستمال های معطر را با تمیز کردن صورت و شستشوی خوب آن برای از بین بردن آرایش جایگزین کنید ، یا از کرم های پاک کننده که به حذف کثیفی از پوست و تمیز نگه داشتن منافذ کمک می کند ، استفاده کنید.