مطالعه ای که نورهای شهر را با ظهور جوانه های گل پیوند می دهد

۱۴۰۰/۱۰/۹ ۵:۰:۹

یک مطالعه جدید نشان می دهد که نورهای روشن شهرهای بزرگ باعث می شود که جوانه های گل در بهار به صورت زودرس ظاهر شوند. یک دانشگاه کشف کرد که جوانه های گل در شهرهای آمریکا زودتر از مناطق روستایی ظاهر می شوند، احتمالاً به دلیل نور مصنوعی لامپ های خیابان، بیلبوردها و موارد دیگر.

نور مصنوعی چرخه معمول روز و شب را که گیاهان به آن وابسته هستند تا حد زیادی تغییر می‌دهد، اما زمانی که مقامات استراتژی‌های روشنایی را برای خیابان‌های شهر توسعه می‌دهند، اغلب نادیده گرفته می‌شود. درختانی که خیلی زود جوانه می‌زنند می‌توانند با زمان ارگانیسم‌های دیگر، مانند گرده‌افشان، تضاد داشته باشند. که می‌تواند تهدید کننده باشد.

این مطالعه توسط لین مینگ، محققی در آزمایشگاه ملی لارنس برکلی در برکلی، کالیفرنیا انجام شد که یافته‌های خود را در مجله Science به تفصیل شرح داد: «درختان ساعت یا تقویم ندارند، اما به نظر می‌رسد که بهتر از ما می‌دانند که بهار می‌آید.»مینگ با استفاده از داده های ماهواره ای "تاریخ سبز شدن" بهار را در مناطق شهری و روستایی در 85 شهر بزرگ ایالات متحده برای دوره 2001 تا 2014 مقایسه کرد و دریافت که سبز شدن بهاره در مناطق شهری به طور متوسط ​​شش روز زودتر از مناطق روستایی رخ داده است.

تجزیه و تحلیل او همچنین نشان داد که در حالی که سبز شدن درختان در مناطق شهری به طور قابل توجهی قبل از سبز شدن درختان روستایی تحت تغییرات آب و هوایی رخ داده است، سبز شدن درختان در مناطق شهری با سرعت کمتری نسبت به درختان روستایی به تغییرات آب و هوایی واکنش نشان می دهد.

به گفته مینگ، درختان شهری در زمستان به اندازه کافی خنک نبودند و بنابراین نسبت به افزایش دما در بهار واکنش کمتری نشان دادند.