پزشک 5 خطر حمام کردن روزانه را فاش کرد

۱۴۰۰/۸/۲۳ ۱۵:۰:۱۱

دکتر میخائیل ورشاوسکی ، 31 ساله ، پزشک مراقبت های اولیه در نیوجرسی ، طرفداران زیادی در رسانه های اجتماعی دارد

او با به اشتراک گذاشتن یک ویدیو خطرات سلامتی دوش گرفتن روزانه را توضیح داد.

پوست خشک

دکتر ورشاوسکی توضیح داد که اولین مشکلی که دوش گرفتن روزانه می تواند به آن منجر شود ، خشکی پوست است. این می تواند منجر به ایجاد ترک در پوست شود و به باکتری ها و مواد حساسیت زا اجازه نفوذ به زیر پوست را بدهد.

شوره سر
دومین دلیل ارائه شده توسط او افزایش احتمال ایجاد شوره است. دکتر ورشاوسکی می گوید شوره سر می تواند از "خشکی پوست سر" بوجود آید. شستن بیش از حد با شامپو می تواند مشکلات زیادی از جمله شوره سر ایجاد کند.

آسیب به موها
به گفته دکتر ورشاوسکی ، شوره سر تنها خطر ناشی از حمام بیش از حد موها نیست. "دوش گرفتن روزانه به موهای شما آسیب می رساند ، به خصوص اگر اغلب موها را شامپو می زنید ، زیرا شامپو موهای چرب طبیعی را از بین می برد و باعث شکنندگی می شود.

کشتن باکتری های خوب
چهارمین دلیلی که دکتر ورشاوسکی به عنوان دلیلی برای اجتناب از استحمام بیش از حد ذکر کرد این است که شما میکروارگانیسم های پوست خود را برای محافظت از خود را می کشید. "این یک نوع پروبیوتیک است و وقتی از صابون ضد باکتری استفاده می کنید ، آنها را بدون هیچ گونه عاملی از بین می برید."

هدر رفتن آب
پنجمین و آخرین دلیل ، که دکتر ورشاوسکی آن را مهمترین توصیف کرده است ، هدر دادن مقدار زیادی آب در هنگام دوش گرفتن است. به نقل از بریتیش دیلی میل ، توصیه می شود با کاهش میزان منابع آب اضافی که از رودخانه ها و سفره های آب زیرزمینی گرفته می شود ، باید به طور موثر از آب استفاده شود.