به همین دلیل است که هرگز نباید تخته های برش را با مایع ظرفشویی تمیز کنید

۱۴۰۰/۸/۱۲ ۵:۰:۱۱

تخته های برش یک جزء اصلی آشپزخانه برای خرد کردن سبزیجات ، گوشت و غیره هستند ، اما بهترین راه برای تمیز کردن این تخته های چند منظوره چیست؟ تخته های برش در آشپزخانه شما چقدر تمیز هستند؟
چه طرفدار تخته های چوبی حجیم باشید و چه نوع پلاستیکی را ترجیح دهید ، ممکن است تخته برش شما بیش از آنچه تصور می کنید دارای باکتری باشد و مطالعات نشان می دهد که تخته های برش 200 درصد بیشتر از صندلی توالت فرنگی حاوی باکتری هستند.

میکروب های دیده نشده روی تخته برش می تواند عامل ناراحتی معده یا بدتر ، تهوع و استفراغ ناشی از E. coli و سالمونلا باشد.

چرا تخته های برش را نباید با مایع ظرفشویی تمیز کرد؟
مایع ظرفشویی برای تمیز کردن باکتری های سطحی از سطوح غیر متخلخل مانند بشقاب ، کاسه و فنجان ایده آل است - اما برای تخته برش نه ، زیرا آنها به سادگی به اندازه کافی تمیز نمی شوند.

و هنگام تمیز کردن تخته های برش ، همیشه باید اطمینان حاصل کنید که آنها را به عمق حفره بکشید تا ذرات غذا و باکتری هایی که ممکن است در داخل آن رشد کنند از بین بروند برای تمیز کردن تخته برش به صورت عمیق باید آب جوش و ضدعفونی کننده ها را انتخاب کنید.

نحوه تمیز کردن تخته برش تخته های
تخته چوبی خود را مرتباً بمالید تا از شر مواد غذایی و آلودگی های سخت خلاص شوید. این کار را می توان با استفاده از آب لیمو و سرکه سفید انجام داد و اجازه دهید مدتی خیس بخورد.

صفحات را با آب جوش استریل کنید و همیشه این کار را با دستکش و روی سینک انجام دهید تا دچار سوختگی نشوید.

و اگر تخته های شما قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند ، می توانید از تمیز کردن آنها و قرار دادن آنها روی چرخه 65 درجه یا بالاتر برای تخته های برش فوق تمیز و استریل استفاده کنید.