ترفندی ساده برای از بین بردن بوی نامطبوع در ماشین لباسشویی

۱۴۰۰/۸/۸ ۲۰:۰:۱۱

بوی نامطبوع می تواند در ماشین لباسشویی پس از تعداد مشخصی از چرخه های شستشو منتشر شود ، با این حال ، راهی آسان برای از بین بردن این بوها با استفاده از جوش شیرین وجود دارد. در مصاحبه ای با روزنامه بریتانیایی اکسپرس ، لیندسی کوین ، مامور پاک سازی توصیه می کند "برای تمیز کردن ماشین لباسشویی از جوش شیرین استفاده کنید ، این می تواند بوی نامطبوع آن را از بین ببرد."

جوش شیرین توانایی جذب بو را دارد ، زیرا pH آن خنثی است و به طور کلی این اسیدها هستند که باعث ایجاد بوی نامطبوع می شوند.

نحوه استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن ماشین لباسشویی
سرکه سفید را با جوش شیرین مخلوط کنید تا خمیر شود ، خمیر را در کشوی شوینده ماشین لباسشویی خود قرار دهید ، حدود 250 میلی لیتر سرکه سفید را به سینک ظرفشویی اضافه کنید و ماشین لباسشویی را روی بالاترین درجه حرارت قرار دهید.

نکته ای دیگر برای ماشین لباسشویی توسط لینسی داده شده است: "وقتی هوا گرم است مانند ماه های تابستان ، وقتی بار لباس ها تمام شده است ، همیشه درب ماشین لباسشویی را برای چند دقیقه باز بگذارید و اجازه دهید ماشین لباسشویی قبل از بستن درب خشک شود. بنابراین بوهای ناخوشایند را در داخل آن محبوس نکنید. "

لینسی همچنین توصیه کرد هنگام شستن لباس های خود از جوش شیرین استفاده کنید و افزود که این ماده واقعاً همه کاره است ، سفید کننده طبیعی است ، بنابراین اگر لباس های سفید دارید یک قاشق جوش شیرین به لباس های خود اضافه کنید تا سفید و تازه بماند. سپس ، یک چرخه داغ دیگر را برای شستشو اجرا کنید.