گلها و میوه ها چگونه سلامت پوست شما را بهبود می بخشند؟

۱۴۰۰/۸/۲۹ ۱۵:۰:۱۳

به گفته کارشناسان ، قرار دادن گل و میوه بر روی پوست مغذی و مفید است و آثار ماندگاری بر روی آن به جا می گذارد. گلها حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان ، ویتامین و مواد معدنی هستند و وقتی که در لوازم آرایشی استفاده شوند ، رنگدانه های طبیعی آنها می تواند مزایای قابل توجهی برای سلامتی به پوست اضافه کند.

اما این مواد شیمیایی گرانبها مستعد گرما و اکسیداسیون هستند در صورت بلع ممکن اسیدهای معده را از بین ببرند. بنابراین بهترین راه استفاده از آن استخراج آن و استفاده ماهرانه از آن بر روی پوست است.

میوه ها و گلها همچنین دارای اسانسهای فرار هستند این اسانسها زنبورها و پروانه ها را جذب می کنند تا آنها را گرده افشانی کنند ، گلهای ظریف را در برابر آسیب ناشی از نور خورشید محافظت کرده و به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند. همچنین یک ضد باکتری عالی است و از عفونت قارچی و باکتریایی جلوگیری می کند و استفاده از آن در لوازم آرایشی راهی عالی برای حفظ ساختار ظریف آن است ، علاوه بر این ، رایحه معطر خوبی را ارائه می دهد و می تواند به عنوان نگهدارنده استفاده شود.

میوه ها علاوه بر غنی بودن از ویتامین ها ، مواد معدنی و دیگر آنتی اکسیدان ها ، دارای pH پایینی هستند که مناسب پوست است ، بنابراین pH پایین رنگ پوست را یکنواخت می کند ، جریان خون را افزایش می دهد ، از رشد میکروب های مضر جلوگیری می کند و منافذ را تمیز نگه می دارد. آنها همچنین با عمل به عنوان یک آنتی اکسیدان و افزایش گردش سلول ها ، که عوامل قوی ضد پیری هستند ، رنگ پوست را روشن می کنند.

تحقیقات اخیر تأیید می کند که آب میوه های تازه از زمان های قدیم به مردم در بهبود پوست کمک کرده است. به نقل از تایمز هند ، فناوری مدرن این مزایا را برای مردم به ارمغان می آورد ، زیرا می توانند آنها را به زیبایی در بسته بندی های زیبا ، ظریف و آماده استفاده دریافت کنند.