نکاتی برای درمان ترک پاشنه پا

۱۴۰۰/۸/۲۱ ۱۵:۰:۱۰

انجمن متخصصان پوست آلمان اعلام کرد ترک خوردن پاشنه پا به ویژه برای زنان یک معضل سلامتی است ، زیرا علاوه بر دردی که هنگام راه رفتن ایجاد می کند ، پا را بد جلوه می دهد.

این انجمن توضیح داد که علت ترک خوردن پاشنه ها خشکی شدید پوست در آنها است که در ابتدا با احساس سفتی ، حساسیت به فشار در ناحیه پاشنه و سپس رنج از خارش و تغییر رنگ همراه است.

سپس ترک هایی ظاهر می شود که ممکن است با درد طاقت فرسا باعث خونریزی شود. ترک ها یک محیط ایده آل برای رشد و گسترش باکتری ها هستند که ممکن است باعث عفونت شوند.

مواد مغذی مهم

دلیل آن ممکن است به دلیل کمبود مواد مغذی مهم بدن مانند ویتامین E باشد که در آووکادو ، فلفل دلمه ای و امگا 3 که در ماهی قزل آلا ، گردو و دانه کتان وجود دارد ، باشد.

همچنین ممکن است ناشی از کفش های پشت باز یا پیاده روی مکرر با پای برهنه باشد ، زیرا ممکن است آسیب های ریز ایجاد شود و راه را برای ترک پاشنه پا هموار کند.

مراقبت خوب

انجمن متخصصان پوست آلمان تأکید کرد که مراقبت خوب برای مقابله با ترک خوردن ، با استفاده از کرم مرطوب کننده یا لوسیون پس از حمام کردن ضروری است. این پماد همچنین می تواند دوبار صبح و عصر و پوشیدن جوراب ضخیم قبل از خواب استفاده شود تا پوست در طول شب بهبود یافته و بازسازی شود.