نشانه هایی در پوست شما که کمبود ویتامین D را نشان می دهد

۱۴۰۰/۸/۲۳ ۲۰:۰:۱۱

کمبود ویتامین D تا زمانی که جدی نشود هیچ علامتی ندارد. و ممکن است هیچ تصوری از کمبود این ویتامین حیاتی نداشته باشید مگر اینکه علائم عجیبی را تشخیص دهید ، از جمله شاخصی که روی پوست ظاهر می شود. ویتامین D به دلیل شیوه منحصر به فرد بدن ما به عنوان "ویتامین آفتاب" نیز شناخته می شود. هنگامی که در معرض نور خورشید هستیم ، پوست ما اشعه ماوراء بنفش خورشید را جذب کرده و این اشعه را به ویتامین D تبدیل می کند. ما به مقدار زیادی ویتامین D برای استخوان ها ، دندان ها و ماهیچه های سالم، نیاز داریم.

ویتامین D همچنین به جذب کلسیم که به سلامت استخوان ها ، دندان ها و پوست کمک می کند، بنابراین حتی اگر از رژیم غذایی غنی از کلسیم پیروی کنید ، بدون ویتامین D کافی ، حداکثر سود را از کل کلسیم دریافت نخواهید کرد.

چگونه می دانید که ویتامین D کافی دریافت نمی کنید؟
در کودکان ، کمبود شدید ویتامین D می تواند منجر به راشیتیسم شود و در بزرگسالان ، کمبود ویتامین D می تواند منجر به وضعیتی به نام استئومالاسی شود که در آن استخوان ها شکننده و نرم می شوند.

علائم کمبود ویتامین D در صورت شما
برخی از شکایات شایع پوستی ممکن است نشانه عدم دریافت کافی ویتامین D باشد. تحقیقات نشان می دهد که خشکی پوست ، اگزما و پسوریازیس می تواند نتیجه کمبود ویتامین D باشد. بسیاری از مردم در فصل زمستان از خشکی پوست رنج می برند و این نیز ممکن است نشانه کمبود ویتامین D باشد.

پوست بزرگترین اندام بدن است و ویتامین D می تواند به سلامت آن کمک کند. ویتامین D می تواند به درمان برخی از مشکلات پوستی کمک کند ، اما اگر بیماری های شدید پوستی دارید که به نظر نمی رسد بهبود می یابد ، برای دریافت نظر متخصص با متخصص پوست مشورت کنید.