۴ مرحله برای شستشوی لباس های ضد آب

۱۴۰۰/۱۰/۳ ۰:۰:۹


لباس‌های ضد آب در بسیاری از کشورهای جهان در ماه‌های زمستان یکی از لوازم اصلی هستند، اما بسیاری از لباس‌های ضد آب غفلت می‌کنند. اگرچه لباس‌های ضد آب آب را دفع می‌کنند، اما اگر به خوبی آن را نشویید و تمیز نکنید، به مرور زمان اثر آن کاهش می‌یابد.

لباس‌های ضدآب معمولاً از یک روش ضد آب بادوام برای محافظت از پارچه استفاده می‌کنند و هر چه لباس‌های ضدآب قدیمی تری داشته باشید، احتمال بی‌اثر شدن آن‌ها بیشتر می‌شود. و اگر متوجه شدید که لباس ضد آب شما آب را جذب می کند و مرطوب می شود، وقت آن است که آن را تمیز کنید.

در اینجا چهار مرحله برای تمیز کردن لباس های ضد آب آورده شده است:


اولین کاری که باید انجام دهید این است که برچسب مراقبت روی لباس ضد آب خود را برای نحوه صحیح تمیز کردن آن بررسی کنید. کت های ضد آب را نباید با نرم کننده های پارچه شست زیرا مواد شیمیایی موجود در آنها غشاء را مسدود کرده و از عبور رطوبت جلوگیری می کند. در عوض، توصیه می شود از یک پاک کننده پارچه در فضای باز استفاده کنید تا از شستشوی کامل بدون ایجاد آسیب اطمینان حاصل کنید.

مرحله دوم
قبل از اینکه لباس های ضدآب خود را در ماشین لباسشویی قرار دهید، از یک برس نرم استفاده کنید تا با زیپ های بسته، کثیفی ها را پاک کنید. در مرحله بعد، هر لکه ای را با یک اسفنج یا یک برس نایلونی نرم تمیز کنید و مطمئن شوید که محفظه مواد شوینده ماشین لباسشویی از هرگونه مواد شوینده دیگر تمیز باشد.

مرحله سوم
مهم است که از مواد شوینده بدون مواد ضدعفونی کننده استفاده کنید، زیرا آنها اثر آبدوست (جذب آب) روی لباس شما باقی نمی گذارند، سپس لباس های ضد آب خود را در ماشین لباسشویی قرار دهید، می توانید چندین کت یا شلوار را به طور همزمان بشویید، اما بهتر است تنها دو تکه لباس ضد آب را همزمان بپوشانید.

بیشتر اوقات، لباس های ضدآب باید در دمای 30 درجه سانتیگراد در چرخه ملایم شسته شوند.

مرحله چهارم
پس از شستن لباس‌ها، باید آن‌ها را آویزان کنید تا با هوا خشک شوند (در صورت امکان) و اگر می‌خواهید آنها را خشک کنید، حتما از دمای کم یا بدون تنظیم حرارت استفاده کنید، می‌توانید از اتو استفاده کنید. اگر خشک کن لباس ندارید.