بهترین زمان برای قرار گرفتن در معرض آفتاب در فصل زمستان است

۱۴۰۰/۱۰/۸ ۱۵:۰:۱۵

نور خورشید منبع طبیعی ویتامین D است، ویتامینی که برای سلامت کلی ما اهمیت زیادی دارد، اما بسیاری از مردم نمی دانند که قرار گرفتن در معرض نور خورشید در طول زمستان ارزشمندتر است. دکتر دکسا باوسار اطلاعاتی در مورد فواید نور خورشید که فقط به ویتامین D محدود نمی شود به اشتراک گذاشته است، که به شرح زیر:زمان مناسب برای دریافت ویتامین D بیشتر چه زمانی است.

به گفته دکتر دکسا باوسار، بهترین زمان برای قرار گرفتن در معرض نور خورشید صبح است، نشستن در زیر آفتاب درست پس از طلوع خورشید به مدت 25 تا 30 دقیقه می تواند ارزش زیادی داشته باشد. دکتر دکسا همچنین تاکید کرد که قرار گرفتن در معرض نور خورشید قبل از غروب آفتاب برای بدن بسیار مفید است.فواید قرار گرفتن در معرض نور خورشید

ویتامین D موجود در نور خورشید یک هورمون بسیار مفید برای بدن به طور کلی و برای سیستم ایمنی و سیستم انرژی بدن به طور خاص است.

اشعه ماوراء بنفش در نور خورشید همچنین جریان خون را بهبود می بخشد، سطح قند خون را کاهش می دهد و تنفس را تقویت می کند.

در مورد سلامت روان، قرار گرفتن در معرض نور خورشید فواید زیادی دارد.عناصر سروتونین، ملاتونین و دوپامین موجود در نور خورشید برای سلامت روان شما عالی هستند و خطر اضطراب و افسردگی را کاهش می دهند.

با وجود فواید فراوان قرار گرفتن در معرض نور خورشید، متخصصان توصیه می کنند در هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید، اقدامات احتیاطی لازم مانند استفاده از کرم ضد آفتاب و عدم نشستن بیش از حد زیر نور خورشید را رعایت کنید تا از آسیب احتمالی پوست جلوگیری شود.