اولین شهر شناور که در سال 2025 تکمیل می شود

۱۴۰۰/۱۰/۹ ۲۰:۰:۹

شهر بوسان کره جنوبی برای ساخت اولین شهر شناور جهان تا سال 2025 چراغ سبز نشان داده است. گزارش ها حاکی از آن است که 75 هکتار مساحت این شهر پیشنهاد شده است و 10000 نفر را در خود جای خواهد داد و از شش جزیره تشکیل شده است که هر کدام دو جزیره خواهد بود. محله هکتاری شامل 300 جامعه. این محله ها به خوشه های شش تایی در اطراف یک بندر مرکزی سرپناه گروه بندی می شوند تا دهکده ای با 1650 ساکن را تشکیل دهند.این شهر به گونه ای طراحی شده است که در طول زمان رشد کند، دگرگون شود و به طور ارگانیک سازگار شود، از یک محله، به یک روستا، به یک شهر با امکان توسعه تبدیل شود، اما طراحی و برنامه های توسعه آینده هنوز ثابت نشده است.

ایتای مادامومبی، یکی از بنیانگذاران OCEANIX گفت: بوسان بهترین مکان برای استقرار این نمونه اولیه است، اما این چیزی است که امیدواریم برای همه شهرهای ساحلی در سراسر جهان و همه جوامع ساحلی که با چالش افزایش سطح دریا مواجه هستند مفید باشد.ایده این است که شهر همراه با دریا بالا می‌آید و در نتیجه در برابر سیل مقاوم می‌شود، در حالی که انرژی، آب شیرین و غذای خود را نیز تولید می‌کند، با قفس‌هایی در زیر جزایر که برای نگهداری غذاهای دریایی استفاده می‌شود.

OCEANIX اکنون با طراحان محلی برای تطبیق شهر با منطقه محلی کار خواهد کرد و نتایج آن در میزگرد سازمان ملل در ماه آوریل با هزینه تخمینی 200 میلیون دلار ارائه خواهد شد.به گفته LaddBible، OCEANIX در حال حاضر در حال مذاکره با 10 دولت دیگر در مورد ایجاد شهرهای شناور است، که این شرکت معتقد است که می تواند راه حل ایده آلی برای زندگی در مناطق ساحلی در معرض خطر افزایش سطح دریا باشد.