نکاتی برای از بین بردن بوی شدید در آشپزخانه

۱۴۰۰/۸/۲۰ ۱۵:۰:۱۱

فرآیندهای پخت و پز اغلب منجر به ایجاد بوی شدید در آشپزخانه می شود و غالباً حذف این بوها پس از مدت زمان طولانی دشوار است. و اگر از این مشکل رنج می برید ، ما به شما مجموعه ای از نکات را برای از بین بردن بوی قوی در آشپزخانه پیشنهاد می کنیم:

تهویه آشپزخانه
باز کردن پنجره در آشپزخانه در حین و بعد از پخت و پز یکی از بهترین راه ها است. بوی آشپزخانه را از بین ببرید و اگر قبل از شروع به کار پنجره را باز کنید ، هنگام پخت و پز ، هنگام شروع بو هوای تازه به راحتی گردش می کند. همچنین توصیه می شود در هنگام آشپزی درب آشپزخانه خود را ببندید اگر می خواهید بوها در آشپزخانه بمانند.

جوش شیرین
جوش شیرین یک راه موثر برای از بین بردن بوی نامطبوع در آشپزخانه است ، کافی است چند قاشق غذاخوری را در یک کاسه بریزید و آن کاسه را نزدیک فضای آشپزی بگذارید تا بوهای قوی جذب شود. این روش به ویژه در فضاهای کوچک مانند مایکروویو موثر است - دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک فنجان آب قبل از قرار دادن آن در یک کاسه مایکروویو مخلوط کنید ، سپس به مدت سه تا چهار دقیقه در مایکروویو قرار دهید.

دانه های قهوه
دانه های قهوه تخمیر نشده را می توان در یک کاسه کوچک قرار داد و در نزدیکی محل های پخت قرار داد تا بوهای شدید را خنثی کند.

لیمو

لیمو می تواند برای انواع بوهای آشپزخانه استفاده شود ، به این صورت که نصف یا یک چهارم لیمو را در یک قابلمه آب جوش بجوشانید و سپس قابلمه را روی حرارت ملایم بگذارید. برای از بین بردن بوی بد می توانید یک قاشق غذاخوری جوش شیرین به مخلوط اضافه کنید.

سیب زمینی
سیب زمینی یک ابزار خوشبو کننده موثر است ، به طور طبیعی جاذب است و می توانید با قرار دادن مکعب های سیب زمینی با نمک دریا در بالای قابلمه ها و تابه ها به عنوان یک خوشبو کننده طبیعی عمل کنید.

تمیز کردن هنگام پخت و پز
با غذاهایی که بوی بسیار قوی دارند ، مانند ماهی یا کاری ، باید سعی کنید که هنگام پخت و پز کاملا تمیز شوند. قرار دادن مجدد درب ها به طور کامل روی شیشه ها و شستن نشت ها به کاهش بو کمک می کند.

تمیز کردن سینک ظرفشویی
سینک ظرفشویی می تواند مرکز بوهای قوی باشد و اگر سینک بوی بدی می دهد ، باید مقداری آب را بجوشانید و سپس آن را داخل سینک ظرفشویی بریزید ، این کار اغلب موارد بوی بد را از لوله ها خارج می کند. اگر این امر بی تاثیر است ، قبل از افزودن دو فنجان سرکه سفید ، باید دو یا سه قاشق غذاخوری جوش شیرین در سینک بریزید.

به طور مرتب وسایل بد بو را تمیز کنید
یخچال و سطل زباله اگر به طور مرتب تمیز نشوند می توانند بوی نامطبوعی ایجاد کنند.

برای از بین بردن بوهای شدید و بوهای نامطبوع در سطل زباله از محصولات ضد باکتری استفاده کنید. سعی کنید قبل از پاشیدن جوش شیرین برای خنثی کردن بوی بد ، زیر سطل را با روزنامه پوشانید. با خیساندن چند توپ پنبه ای در عصاره وانیل و گذاشتن آنها در یک کاسه در یخچال ، می توانید بوی یخچال را کاهش دهید.