5 نکته برای جلوگیری از ایجاد کپک در ماشین لباسشویی

۱۴۰۰/۸/۱۴ ۱۵:۰:۱۱

بسیاری از زنان خانه دار اهمیت تمیز کردن ماشین لباسشویی را برای جلوگیری از تشکیل کپک و تکثیر باکتری ها و میکروب های بیماری زا در آن نادیده می گیرند. به گزارش Cnet ، ماشین لباسشویی محیطی ایده آل برای رشد قارچ ها و میکروارگانیسم های بیماریزا ایجاد می کند ، بنابراین ما نکات زیر را برای جلوگیری از این اتفاق ارائه می دهیم:

درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید
کپک در تاریکی و مناطق مرطوب رشد می کند ، و این چیزی است که ماشین لباسشویی پس از تخلیه لباس ها تبدیل می شود. باز گذاشتن درب به تهویه کمک می کند و از رشد کپک در وهله اول جلوگیری می کند.

لباسهای خیس را فوراً بردارید
هنگامی که قصد دارید مقدار زیادی لباس در ماشین لباسشویی بگذارید ، مطمئن شوید که در خانه هستید تا بعد از اتمام چرخه شستشو ، لباس ها را بردارید. این کار نه تنها از رشد کپک در ماشین لباسشویی جلوگیری می کند ، بلکه لباس ها را نیز از رشد کپک تمیز نگه می دارد.

خشک کردن ماشین لباسشویی
پس از اتمام کار با ماشین لباسشویی خود ، مطمئن شوید که قسمت های مرطوب آن ، از جمله درپوش ، درام ، در ، واشرهای لاستیکی و مخزن مواد شوینده را پاک کنید (اگر دستگاه شما دارای این ویژگی است). فقط برای این منظور یک حوله قدیمی در دست داشته باشید.

تمیز کردن واشرهای لاستیکی
در حالی که کپک می تواند در هر ماشین لباسشویی ایجاد شود ، به همین دلیل است که باید واشرهای لاستیکی اطراف در را به طور مرتب بشویید. این واشرها از نفوذ آب به داخل درب اطمینان حاصل می کنند و همچنین عملکرد خوبی در به دام انداختن رطوبت دارند که می تواند به رشد کپک کمک کند.

استفاده از پودر لباسشویی با راندمان بالا
مواد شوینده مایع می توانند باقیمانده ای را در ماشین لباسشویی شما باقی بگذارند و به مواد غذایی برای کپک ها تبدیل شوند ، بنابراین مطمئن شوید که از شوینده های مخصوص لباسشویی که مخصوص ماشین های لباسشویی با کارایی بالا طراحی شده و گازهای کمتری تولید می کند ، استفاده کنید. مرحله بعدی این است که از شوینده مایع دورباشید و به پودر شوینده تکیه کنید. هر آنچه را که انتخاب می کنید ، مطمئن شوید که از مقدار مورد نیاز برای شستن لباس استفاده می کنید.