ترفندهایی که باید برای جلوگیری از سفید شدن زودرس موها رعایت کنید

۱۴۰۰/۸/۲۳ ۱۰:۰:۱۱

با افزایش سن ، تغییر رنگ موها طبیعی است. اما موهای سفید در بسیاری از افراد زودتر ظاهر می شود و به سفید شدن زودرس موها معروف است. برای جلوگیری از سفید شدن زودرس ، این نکات ارائه شده است:

از آلودگی دوری کنید

آلودگی یکی از مهمترین دلایلی است که می تواند باعث سفید شدن موها شود ، زیرا باعث ضعیف شدن فولیکول های مو و عدم تولید رنگ سیاه مو می شود.

از استرس و تنش دوری کنید
سفیدی زودرس موها می تواند ناشی از فشار خون بالا ، استرس و اضطراب باشد. موهایی که به دلایل بالا می ریزند می توانند دوباره سفید برویند.

ترک سیگار
مطالعات تحقیقی نشان می دهد که بین سفیدی مو و سیگار کشیدن برای همه گروه های سنی رابطه تنگاتنگی وجود دارد ، و برخی از مطالعات نشان داده است که سیگاری ها 2.5 برابر بیشتر از سی سالگی سفید شدن موهای خود را در مقایسه با غیرسیگاری ها شروع می کنند ، بنابراین توصیه می شود سیگار را ترک کنید. سیگار نکشید و از مکانهای پر از سیگاری دوری کنید.

رژیم غذایی سالم
عدم وجود ویتامین های کافی مانند ویتامین B ، ویتامین C و ویتامین E و همچنین آهن و روی می تواند باعث سفید شدن و ریزش مو شود. سطوح پایین مس نیز می تواند منجر به سفید شدن زودرس شود. از سوی دیگر ، غذاهای بسته بندی شده ، تصفیه شده یا فرآوری شده ممکن است در سفید شدن نقش داشته باشند.

از محصولات شیمیایی مو اجتناب کنید
رنگ ها و شامپوهای شیمیایی مو می توانند به سفید شدن زودرس مو کمک کنند. بسیاری از این محصولات حاوی مواد مضر هستند که رنگدانه ملانین را کاهش می دهند. پراکسید هیدروژن ، که در بسیاری از رنگ موها استفاده می شود ، یکی از این مواد شیمیایی مضر است. با تشخیص و درمان مناسب ، می توان موهای سفید را متوقف و در برخی موارد معکوس کرد.

شستن موها با آب تمیز
آب آلوده می تواند ریشه ها را ضعیف کرده و به موهای ما آسیب برساند. آب تمیز بدن ما را مرطوب می کند ، گردش خون را تنظیم می کند و فولیکول های مو را روان می کند. آب منبع اصلی مواد معدنی است که مهمترین مواد مغذی برای مو هستند.