۶ راه مبارزه با خشکی پوست

۱۴۰۰/۸/۲۱ ۱۰:۰:۱۱

پوست بزرگترین اندام بدن است ، بنابراین مراقبت از آن تا حد امکان در ماه های سرد زمستان بسیار مهم است. پوست در زمستان بسیار خشک می شود ، زیرا درجه حرارت کاهش می یابد و هوا خشک تر می شود و بسیاری متوجه می شوند که پوست آنها در پاییز و زمستان خشک ، خارش دار یا تحریک می شود.

به گزارش بریتیش اکسپرس ، در اینجا چند نکته را باید به برنامه مراقبت از پوست در زمستان آمده است:

استفاده از پاک کننده های ملایم
بهترین راه برای مقابله با همه نگرانی های مراقبت از پوست که با مشکلات پوستی زمستانی مرتبط است ، تمیز نگه داشتن پوست است. برخی از افراد اغلب در ماه های زمستان متوجه آکنه در اطراف خط فک و گردن می شوند که اغلب به دلیل شال گردن کثیف و یقه های ژاکت است که دائما روی صورت ما را لمس می کند. مهم است که این موارد را به طور مرتب بشویید و روز و شب صورت خود را با یک پاک کننده ملایم تمیز کنید تا آلودگی های صورت از بین برود.

لایه برداری مکرر
پوست شما در ماههای سردتر کدر می شود ، بنابراین زمان آن رسیده است که به لایه برداری توجه کنید. با این حال ، نباید پوست خود را خیلی سخت لایه برداری کنید زیرا رگ ها روی صورت شما ظاهر می شوند و استفاده از یک لایه بردار شدید می تواند مشکلات بیشتری ایجاد کند. وقتی از اسکراب سخت استفاده می کنید ، روغن بیشتری برای مبارزه با خشکی تولید می شود ، بنابراین لایه برداری ملایم به طور منظم مورد نیاز است.

مرطوب کننده
پوست خشک زمستانی را می توان با استفاده از یک مرطوب کننده مناسب بر روی پوست خود پس از تمیز کردن و در طول روز (زیر آرایش) درمان کرد. یک مرطوب کننده خوب به حفظ رطوبت کمک می کند ، به عنوان یک مانع برای محافظت از پوست در برابر عوامل استرس زای محیطی عمل می کند و SPF مهم است زیرا اشعه UV حتی در روزهای تاریک زمستان وجود دارد.

مرطوب کننده شب
همچنین مهم است که مرطوب کردن در شب را فراموش نکنید زیرا این زمانی است که سلول های پوست شما در چرخه تجدید و ترمیم خود بیشترین فعالیت را دارند ، بنابراین پوست هیدراته از این فرایند پشتیبانی می کند.

از لب های خود غافل نشوید

لب ها در ماه های سردتر نیاز به مراقبت خاصی دارند ، زمانی که قرار گرفتن در معرض هوای سرد برای آنها شوک آور خواهد بود. برخی از اسکراب های لب وجود دارد که به از بین بردن هرگونه سلول خشک و پوسته پوسته شده و به شما کمک می کند حداکثر استفاده را از بالم لب خود ببرید.

کرم دور چشم

کرم چشم فقط برای چشم های خسته و ضد پیری نیست ، برای ماه های سرد ضروری است ، پوست اطراف چشم نازک تر از بقیه صورت است که باعث می شود در برابر بادهای زمستانی آسیب پذیر باشد ، بنابراین توصیه می شود برای افزودن کرم دور چشم به برنامه مراقبت از پوست زمستانی صبح و عصر ، مراقبت بیشتری از ناحیه چشم خود انجام دهید.